Žinios. Nyderlandai pradėjo eksperimentuoti, kaip saugiai leisti didesnius susibūrimus – teatro spektaklius ar sporto varžybas

Seimo pirmininkė ragina neskubėti su vertinimais dėl trečiosios koronaviruso bangos Lietuvoje. Laidoje „Dienos tema“ Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad augantys užsikrėtimų skaičiai kelia nerimą, tačiau, anot jos, reikia dar palaukti konkretesnių specialistų rekomendacijų.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas diskutuos dėl asmens duomenų saugumo užtikrinimo.
Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė 110 tūkstančių Lietuvoje registruotų automobilių nuomos paslaugas teikiančios „CityBee“ klientų informaciją, kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų.

Nyderlandų vyriausybė šiandien dar trims savaitėms gali pratęsti komendanto valandą, bet tuo pačiu kalbama apie dalinį mokyklų atidarymą, taip pat ketinimus atnaujinti kirpyklų ir grožio salonų veiklą nuo kovo 1-osios. Bet šalyje jau vykdomi eksperimentai, kaip saugiai leisti ir didesnius susibūrimus – teatro spektaklius ar sporto varžybas.

Kasmet tokiu metu buvome pratę prie vieno didžiausių knygų renginių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse – Vilniaus knygų mugės. Šiemet ji perkelta į gegužę, tačiau vakar prasidėjo renginys, užpildysiantis susidariusią tuštumą – „Knygų savaitė“, per kurią vyks virtualūs susitikimai su rašytojais, naujų knygų pristatymai. Organizatoriai kviečia nerti į knygas, kurios gali atverti duris į uždarytą pasaulį.

Sportas. Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.