Žinios. NASA paviešino vaizdo įrašą iš marsaeigio „Perseverance“ nusileidimo Marse

Seimo pirmininkė ragina neskubėti su vertinimais dėl trečiosios koronaviruso bangos Lietuvoje. Laidoje „Dienos tema“ Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad augantys užsikrėtimų skaičiai kelia nerimą, tačiau, anot jos, reikia dar palaukti konkretesnių specialistų rekomendacijų.

Nors vakcinacijos tempai daugelyje Europos šalių dar palyginti lėti, pastebima tendencija, kad dalis skiepo teisę jau turinčių žmonių jo atsisako nenorėdami skiepytis būtent bendrovės „AstraZeneca“ kurta vakcina. Dėl to kritikuojama netinkama vyriausybių komunikacijos strategija ir kai kurios šalys imasi veiksmų padėčiai taisyti.

Nors Nerį ties Kaunu dar kausto ledas, šylant orams ir tirpstant sniegui nerimaujama dėl gresiančio potvynio, kurį gali sukelti ledo sangrūdos. Todėl Kauno tiltai, dėl jų vykdomų tilto statybos darbų Neries vaga šiemet susiaurinta trečdaliu, daužo ledą. Galimam potvyniui ruošiasi ir gyventojai.

Jungtinių Valstijų kosmoso agentūra NASA paviešino vaizdo įrašą iš marsaeigio „Perseverance“ nusileidimo Marse. Puikios kokybės vaizdo įraše pirmą kartą užfiksuota, kaip iš Žemės atvykęs objektas nusileidžia Raudonojoje planetoje. NASA taip pat paskelbė pirmąjį Marse užfiksuotą garso įrašą. Jame – švelnus vėjo gūsis.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė