Žinios. Lietuvai užsimojus kelių mokestį rinkti išmaniąja programėle – verslo susirūpinimas

Sveikatos ekspertų taryba prezidentui Gitanui Nausėdai pateiks naujausius duomenis apie koronaviruso pandemijos eigą. Taip pat bus diskutuojama apie bendrijos sveikatos sąjungą, imuniteto pasus, aptarti naujausi tyrimai dėl imuniteto prieš COVID-19.

Čekijoje nuo vidurnakčio įsigaliojo nurodymas viešajame transporte, parduotuvėse ir ligoninėse dėvėti respiratorius, nano kaukes arba dvi medicinines kaukes. Vyriausybė svarsto, kad panašus reikalavimas gali būti įvestas ir darbovietėse, sako, kad paprastų medžiaginių kaukių, skarelių, šalikų ir panašių veido dangalų nebepakanka.

Lietuvai pereinant prie naujo rinkliavos už kelius modelio, kelių direkcija sumanė pirmoji Europoje iš komercinio transporto mokestį rinkti išmanąja programėle. Tačiau verslas įtaria, kad keičiami planai bus naudingi dabar konkursus laiminčioms kelioms įmonėms.

Jungtinių Valstijų kosmoso agentūra NASA paviešino vaizdo įrašą iš marsaeigio „Perseverance“ nusileidimo Marse. Puikios kokybės vaizdo įraše pirmą kartą užfiksuota, kaip iš Žemės atvykęs objektas nusileidžia Raudonojoje planetoje. NASA taip pat paskelbė pirmąjį Marse užfiksuotą garso įrašą. Jame – švelnus vėjo gūsis.

Ved. Justė Tamošaitienė.