Draugystė veža. Stipresni už virusą. Aktorius Mindaugas Papinigis: virusus tiesiogine ir perkeltine prasme žudo gebėjimas pasikalbėti

Atsistoti ant rankų ir išlaikyti savo kūną ore 3-4 sekundes – tokį iššūkį pavyktų įveikti toli gražu ne kiekvienam. Viktoras Topol, keturiskart Pasaulio lengvojo kultūrizmo čempionas neįgaliųjų kategorijoje, atsistodamas ant rankų iškelia ne tik savo kūną, bet ir neįgaliojo vežimėlį.

Projekto „Stipresni už virusą“ dalyvis sėdėdamas vežimėlyje atlieka sveiku protu nesuvokiamus triukus ir šoka hiphopą! Viktoras metė pirštinę aktoriui Mindaugui Papinigiui, nes jam pačiam labai patinka aktorystė, yra tekę vaidinti teatre, nusifilmuoti keliuose socialiniuose ir muzikiniuose vaizdo įrašuose. „Metu iššūkį aktoriui Mindaugui Papinigiui – atsistoti ant rankų ir išbūti bent 2 – 3 sekundes iškėlus visą kūną į viršų. Šį triuką pats atlieku daugiau nei 10 metų. Iššūkis nėra labai lengvas, tad linkiu stiprybės,“ – palinkėjo čempionas.

Mindaugas priėmė Viktoro iššūkį, nors ir pripažino, jog tikėjosi, kad bus paprasčiau. „Šaunu, jei gali kažkuo būt naudingas ir kartu padaryt gražų, gerą darbą. Ir kad tai gali pamatyti daug žmonių. Man svarbu, kad jie išgirstų ir pamatytų jūsų projekto pagrindinę žinutę – bendravimą be sienų,“ – kalbėjo aktorius.

Kai Viktoras papasakojo, kaip siekė ir tapo Pasaulio lengvojo kultūrizmo čempionu, Mindaugas neslėpė susižavėjimo: „Pasirodo tu dar „kietesnis“ nei prieš tai galvojau. Mūsų stiprybė yra bendravime. Šiandien sužinojau daug gražių dalykų tik todėl, kad mes susipažinome ir pasikalbėjome. Visas ribas griauna, o virusus tiesiogine ir perkeltine prasme žudo gebėjimas pasikalbėt. O su šiuolaikinėmis technologijom galim tai daryt praktiškai su bet kuriuo žmogumi planetoje.“ Viktoras pritarė Mindaugui ir sakė: „Stipresnis tampi tada, kai daugiau žinai. Kai gali susipažint, paklaust, o ne klausytis kažkieno nuomonės. Juk taip sukuriami stereotipai. Bet kai tu pabendrauji su nauju, nepažįstamu žmogumi, gyventi tampa lengviau ir paprasčiau. Iš to kyla bendrystė ir didelė jėga.“

„Draugystė veža“ komandos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei VšĮ „Turizmo plėtros institutas“ organizuojame atsinaujinusiame projekte „Stipresni už virusą“ bet kokią negalią turintys žmonės meta iššūkį Lietuvos garsenybėms – atlikti kažką, kas įprasta neįgaliajam, tačiau pakankamai sudėtinga negalios neturinčiajam!

„Projektas „Stipresni už virusą“ šiuo sudėtingu, karantininiu, netekčių ir nerimo kupinu laikotarpiu yra tarsi sielos atgaiva, šviesos, kurios taip trūksta, spindulys, vilties nešėjas. Kai pamatai, kai nuotolinio pokalbio metu tarp dviejų visiškai nepažįstamų žmonių užgimsta niekuo nepaaiškinamas ryšys, kai nesvarbios tampa nei galios, nei negalios, nei titulai ar užimama padėtis visuomenėje, o kalbamasi širdimi, supranti – mes esam tikrai stipresni už virusą ir kartu galime nugalėti viską“, – sako projekto vadovė Žydrė Gedrimaitė.

Pasižiūrėkite, kaip Mindaugui pavyko atlikti užduotį, gal visgi jo katinui pasisekė geriau.