Žinios. Prancūzija pasienyje įveda atsitiktinę patikrą vyksiantiems slidinėti užsienyje

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien paskirtajai premjerei Ingridai Šimonytei išsakys savo vertinimą apie kandidatus į ministrus. Nausėda susitiko jau su visais kandidatais, tačiau dar praeitą savaitę užsiminė, kad kai kurių kandidatūrų tvirtinti neketina.

Dalis vilniečių pasijuto apgauti: vietoj planuotų socialinių butų ir bendruomenės centro sostinės Jeruzalės mikrorajone iškilo kandidato į ministrus, Dainiaus Kreivio, verslo statytas daugiabutis. Statybų teisėtumą statybų inspektoriai ginčijo teisme. Tačiau politiko įmonės projektą išgelbėjo sostinės valdžia, prieš metus su Statybos inspekcija pasirašiusi taikos sutartį ir leidusi keisti sklypo detalųjį planą pagal jau vykusias statybas.

Prancūzijos vyriausybė nutarė ištaisyti „nesubalansuotą padėtį“ kai Italija, Vokietija uždaro savo slidinėjimo kurortus, o kitos šalys juos atveria per Kalėdų atostogas. Prancūzija nusprendė pasienyje įvesti atsitiktinę patikrą vyksiantiems slidinėti užsienyje.

Ispanijoje būtinu daiktu per pamokas tapo ... šilta antklodė. Patalpų vėdinimas – svarbi priemonė koronaviruso plitimui stabdyti, todėl Ispanijoje reikalaujama, kad klasės būtų vėdinamos prieš mokiniams susirenkant ir po to per valandą 15 minučių langai turi būti atviri.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau