Žinios. Vis daugiau valstybių taiko praktiką dėl COVID-19 testuoti oro uostuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2450 koronavirusinės infekcijos atvejų.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, pagal sergamumą COVID-19 Lietuva jau trečia Europoje. Blogiau tik Liuksemburge ir Kroatijoje.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su kandidatu į energetikos ministrus Dainiumi Kreiviu. Po susitikimo ministru siūlomas D. Kreivys įvardijo, kokius svarbiausius darbus aptarė su prezidentu ir ką mano apie galimybę sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Arvydu Anušausku, kuris siūlomas į krašto apsaugos ministro pareigas. Po susitikimo šalies vadovo atstovas sakė, kad prezidentui įspūdį padarė A. Anušausko patirtis, bet kalbėta ir apie jo anglų kalbos mokėjimą.

Ketvirtadienis – paskutinė prezidento ir kandidatų į ministrus susitikimų diena. Iš pat ryto Gitanas Nausėda susitiko su vidaus reikalų ministre siūloma konservatore Agne Bilotaite.

Seime ketvirtadienį bandoma iš antro karto patvirtinti didžiausios opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovą į parlamento vicepirmininkus. Šį kartą į šias pareigas siūlomas Jonas Jarutis. Po pietų paaiškėjo, kad Seimas slaptame balsavime jo kandidatūrai pritarė.

Buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard`as d`Estaing`as, iškilus Europos integracijos šalininkas, vedęs savo šalį į naują šiuolaikinę erą, trečiadienį mirė nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, būdamas 94 metų, pranešė jo šeima.

Vis daugiau pasaulio valstybių taiko praktiką oro transportu keliaujančiuosius dėl COVID-19 testuoti pačiuose oro uostuose.

JAV ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius perkopė 100 tūkstančių. Per dieną fiksuojamų viruso aukų mastai – didžiausi nuo pavasario: skaičiuojama, kad vakar nuo COVID-19 mirė daugiau nei 2700 žmonių.

Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau