Žinios. EK patvirtino sutartį su farmacijos kompanijomis dėl 200 mln. dozių vakcinos pirkimo

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1433 nauji koronaviruso atvejai. Tarp naujų atvejų – užsikrėtimai protrūkiuose ligoninėse bei globos įstaigose. Pranešama, kad nuo COVID-19 mirė dar 14 žmonių.

Europos Komisija patvirtino sutartį su farmacijos kompanijomis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl 200 mln. dozių vakcinos nuo koronaviruso pirkimo visų Europos Sąjungos valstybių narių vardu.

Pasak Lietuvos banko ir Valstybės kontrolės, šalies biudžeto deficitas kitais metais gali būti šimtais milijonų eurų didesnis, nei suplanavo dabartinė Vyriausybė.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pralaimėjo frakcijos seniūno rinkimus. Naujajame Seime socialdemokratams vadovaus Algirdas Sysas.

Armėnijos sostinėje Jerevane 17 opozicijos partijų surengė didelį protestą dėl pasirašytų paliaubų su Azerbaidžanu.

Prieš prisiekiant naujajam Seimui, parlamento rūmuose prasidėjo kraustymosi darbai. Patalpas atlaisvinti turi į Seimą neperrinkti politikai. Tokių šiemet beveik 60.

Pandemiją atspindintys daiktai – muziejinė vertybė. To tikisi nacionalinis muziejus pakvietęs žmones nešti daiktus, kurie buvo ar bus naudojami karantinų metu. Tarp eksponatų ne tik kaukės, bet ir per pirmąjį karantiną gimę meno kūriniai.

Ved. Ignas Andriukevičius.