Žinios. Užfiksuoti 1433 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai

nuo infekcijos mirė dar 14 žmonių

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1433 nauji koronaviruso atvejai. Daugiausia jų fiksuota Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskrityse. Tarp naujų atvejų – užsikrėtimai protrūkiuose ligoninėse bei globos įstaigose. Pranešama, kad nuo COVID-19 infekcijos mirė dar 14 žmonių.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui Povilui Poderskiui suabejojus, kad COVID-19 tyrimus atliekanti Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija nebeturi tyrimams reikalingų terpių, laboratorijos atstovai tikina, kad pritrūkti gali mėgintuvėlių, ne terpių.

Vyriausybė patikslino kai kuriuos karantino ribojimus. Ministrų kabinetas nusprendė, kad vaikams, vyresniems nei 6 metai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo metu nereikėtų dėvėti veido kaukių.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pralaimėjo frakcijos seniūno rinkimus. Naujajame Seime socialdemokratams vadovaus Algirdas Sysas.

Lietuva įteikė notą Baltarusijai. Minsko prašoma oficialios informacijos apie energetinio paleidimo metu įvykusį incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje, jo priežastis ir įtaką elektrinės paleidimui bei branduolinės saugos užtikrinimui.

Jungtinėse valstijose tęsiasi porinkimiai ginčai dėl prezidento posto. Donaldo Trumpo administracija nepripažįsta Joe Bideno pergalės.

Jerevano centre susirinkę protestuotojai smerkia susitarimą su Azerbaidžanu dėl ugnies nutraukimo Kalnų Karabache. Protestą malšino pareigūnai – sumaištį kėlę demonstracijos dalyviai sulaikyti.

Honkongo vyriausybė dėl esą keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui nušalino keturis vietos parlamento prodemokratinės stovyklos įstatymų leidėjus.

Monakas pastatė trečiąjį savo uostą ir pirmąjį už šalies teritorijos ribų. Italijoje pastatytas uostas kainavo per 110 mln. eurų ir galės priimti apie 180 laivų.

Vyriausybė skyrė signataro našlės rentą Kristinai Brazauskienei. Renta bus mokama atgaline data. Už dešimties metų laikotarpį Brazauskienė turėtų gauti apie 37 tūkst. eurų, o paskui kas mėnesį jai bus mokama apie 300 eurų siekianti renta.

Pandemiją atspindintys daiktai – muziejinė vertybė. To tikisi nacionalinis muziejus pakvietęs žmones nešti daiktus, kurie buvo ar bus naudojami karantinų metu. Tarp eksponatų ne tik kaukės, bet ir per pirmąjį karantiną gimę meno kūriniai. Visa tai ateityje turėtų tapti ne tik šio muziejaus ekspozicijos, bet ir Europos parlamento sukurtos iniciatyvos „Covidas kuria istoriją“ dalimi.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau