Žinios. Oficialu – karantinas skelbiamas ir didžiuosiuose miestuose

karantinuosis 21 savivaldybė

Blogėjant koronaviruso situacijai, Vyriausybė paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybėse. Ten, kur paskelbtas karantinas, nuo trečiadienio dviems savaitėms įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose. Raseiniuose karantinas pratęsiamas. Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvestas 21-oje savivaldybėje. Per pastarąją parą nustatyti 766 nauji koronaviruso atvejai, pranešama, kad dar du žmonės mirė. Iš viso nuo šios infekcijos mirė 136.

Antrajame Seimo rinkimų ture daugiausiai mandatų laimėjo Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos kandidatai. Iš viso 50 mandatų surinkę konservatoriai imsis lipdyti Seimo daugumą ir formuoti Vyriausybę kartu su 13 mandatų iškovojusiu Liberalų sąjudžiu, ir 11 vietų Seime gavusia Laisvės partija. 32 mandatus surinkę „valstiečiai“ žada likti opozicijoje ir ginti tai, ką nuveikė per ketverius metus.

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su į Seimą patekusių partijų atstovais palinkėjo sėkmės konservatorei Ingridai Šimonytei, kaip būsimai premjerei. O iki tol, prezidento, teigimu, reikia atlikti visus būtinus darbus dėl koalicijos formavimo ir dėl ministrų portfelių pasidalijimo.

Konservatorės – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Gintarė Skaistė triumfavo ryškiausiose dvikovose prieš valdančiuosius - premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Tačiau šie sako – tuo tik džiaugiasi, esą galės skirti daugiau laiko šeimai. Itin daug dėmesio sulaukusioje Gargždų apygardoje laimėjo save išsikėlęs Petras Gražulis. Vienoje apygardoje – istorinės lygiosios. Socialdemokratas Gintautas Paluckas ir konservatorius Edmundas Pupinis Utenoje surinko po tiek pat balsų. Pavakare jie bus perskaičiuojami.

Gyventojai dėl naujos valdžios ir džiaugiasi, ir liūdi. Neretas sako politika nesidomintis ir nebalsuojantis, nes jau seniai nusivylęs. Bet dauguma kalbintųjų sako norintys, kad politikams žmonės būtų svarbiausi, ypač vyresni, kurių skurdas didžiausias iš visų amžiaus grupių.

Ispanijoje, kuri praėjusią savaitę pranešė apie antirekordą – milijoną užsikrėtusiųjų – įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Tuo metu Pasaulio Sveikatos organizacija kelias dienas iš eilės perspėjo dėl kitų antirekordų – 50 tūkst. užsikrėtusių per dieną Prancūzijoje. Blogiausia padėtis pasaulyje ir toliau – Jungtinėse Valstijose. Koronovirusas tapo svarbiausia prezidento rinkimų tema.

Kibernetinių įsilaužėlių grupė teigia dviem valandoms blokavusi Baltarusijos nacionalinio banko tinklalapį. Taip ji siekia palaikyti opozicijos paskelbtą visuotinį streiką, turintį priversti Aliaksandrą Lukašenką pasitraukti.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau