Žinios. Lietuvoje – 766 nauji koronaviruso atvejai, iš jų net 468 užsikrėtimo aplinkybės nežinomos

Antrajame Seimo rinkimų ture daugiausiai mandatų laimėjo Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos kandidatai. Iš viso 50 mandatų surinkę konservatoriai imsis lipdyti Seimo daugumą ir formuoti Vyriausybę kartu su 13 mandatų iškovojusiu Liberalų sąjudžiu, ir 11 vietų Seime gavusia Laisvės partija. 32 mandatus surinkę „valstiečiai“ žada likti opozicijoje ir ginti tai, ką nuveikė per ketverius metus.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad šie rinkimai yra geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai tokiu sudėtingu laikotarpiu. Grybauskaitė teigia, kad tris partijas į pergalę atvedė moterys ir sunkiais laikotarpiais jos nebijo prisiimti atsakomybės.

Konservatorės – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Gintarė Skaistė triumfavo ryškiausiose dvikovose prieš valdančiuosius – premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Tačiau šie sako – tuo tik džiaugiasi, esą galės skirti daugiau laiko šeimai. Itin daug dėmesio sulaukusioje Gargždų apygardoje laimėjo save išsikėlęs Petras Gražulis. Vienoje apygardoje – istorinės lygiosios. Socialdemokratas Gintautas Paluckas ir konservatorius Edmundas Pupinis Utenoje surinko po tiek pat balsų. Pavakare jie bus perskaičiuojami.

Gyventojai dėl naujos valdžios ir džiaugiasi, ir liūdi. Neretas sako politika nesidomintis ir nebalsuojantis, nes seniai nusivylęs. Bet dauguma kalbintųjų sako norintys, kad politikams žmonės būtų svarbiausi, ypač vyresni, kurių skurdas didžiausias iš visų amžiaus grupių.

Per pastarąją parą nustatyti 766 nauji koronaviruso atvejai, pranešama, kad dar du žmonės mirė. Iš viso nuo šios infekcijos mirė 136. Lietuvoje fiksuojant didžiausius susirgusiųjų per parą skaičius, imamasi naujų ribojimų.

Ispanijoje, kuri praėjusią savaitę pranešė apie milijoną užsikrėtusiųjų - įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Tuo metu Pasaulio Sveikatos organizacija kelias dienas iš eilės perspėjo dėl kitų antirekordų - 50 tūkstančių užsikrėtusių per dieną Prancūzijoje. Blogiausia padėtis pasaulyje ir toliau – Jungtinėse Valstijose. Koronovirusas tapo svarbiausia prezidento rinkimų tema.

Baltarusijos nepriklausomi šaltiniai praneša, kad šiandien šalyje turi prasidėti visuotinis streikas, pasibaigus opozicijos Aleksandrui Lukašenkai duotam terminui trauktis iš valdžios.

Jau tračios pastangos nutraukti ginkluotą konfliktą dėl Kalnų Karabacho žlugo šįryt, pažeidus Jungtinėms Valstijoms tarpininkaujant pasiektas paliaubas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau