Žinios. „Valstiečiams“ antrą kadenciją likti valdžioje nepavyks: Karbauskis sako dėl to per daug neliūdintis

Suskaičiavus visus balsus antrajame Seimo rinkimų ture, daugiausiai mandatatų vienmandatėse iškovojo Tėvynės sąjunga-kriškčionys demokratai – 27, iš viso naujajame Seime jie turės 50 mandatų. Antroje vietoje pagal vienmandatėse laimėtas vietas – valstiečių žaliųjų sąjunga – 16, iš viso jie iškovojo 32 mandatus. 7-iose vienmandatėse pergalę iškovojo liberalų sąjūdis, jie iš viso turės 13 mandatų. Socialdemokratai laimėjo 5-iose vienmandatėse ir taip pat turės 13 vietų Seime, 7 vienmandatėse pergalė iškovojo liberalų sąjūdis, jie taip pat iš viso turės 13 mandatų. Laisvės partija nugalėjo 3 vienmadatėse ir iš viso turės 11 parlamentarų Seime. Darbo partija laimėjo vieną vienmandatę, ir iš viso turės 10 mandatų. 4-iose vienmandatėse laimėjo save išsikėlę kandidatai, 3-jose vienmandatėse nugalėjo socialdemokratų darbo partijos kanidatai, 2-jose – lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai, iš viso jie turės 3-is mandatus, ir po vieną mandatą laimėjo partiją Laisvė ir teisingumas ir Lietuvos žaliųjų partija.

„Valstiečiams“ antrą kadenciją likti valdžioje nepavyks. Su 32-iem mandatais rinkimuose jie liko antri. Partijos pirminikas Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl to iš dalies džiaugiasi – opozicijoje dirbti lengviau. Taip pat esą palieka stabilius valstybės pamatus. Vienmandatėse pralaimėjo partijos lyderiai – sąrašą vedęs premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

13 mandatų naujajame Seime iškovoję Liberalų sąjūdžio lyderiai partiją mato centro dešinės koalicijoje. Jei tokia būtų formuojama, liberalų sąjūdis derėtųsi bent dėl 3 ministerijų – Švietimo mokslo ir sporto, Ekonomikos ir inovacijų bei Aplinkos ministerijos. Esą partijos viduje jau apsvarstytos ir kandidatų pavardės.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė vertindama Seimo rinkimų rezultatus sako, kad tai geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Lietuvoje vis fiksuojant didžiausius naujų susirgimų per parą skaičius, imamasi naujų ribojimų. Raseiniuose pratęsiamas karantinas dar dviem savaitėms, nuo šiandien taip pat dviem savaitėms karantinas įvedamas dar 12-oje šalies savivaldybių.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau