Žinios. Po aštuonerių metų pertraukos pergalę Seimo rinkimuose konservatoriai sutiko santūriai

Pirmą valandą nakties Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir paskelbė bendrą deklaraciją dėl valdančiosios koalicijos formavimo pradžios.

Pirmą kartą Seimo rinkimuose dalyvavusi Laisvės partija šampaną iššovė, nelaukusi galutinių rezultatų - sako, yra dėl ko, žmonės jais patikėjo. Vilniaus mero ir vieno iš partijos įkūrėjų Remigijaus Šimašiaus teigimu, Laisvės partija parodė jaunų žmonių galimybes. Partija iš karto pareiškė, kad prisidėtų prie centro-dešinės koalicijos. Joje save mato ir Laisvės partijos vedlė Armonaitė - jau vakar sakė, kad norėtų ministrės portfelio. O partija esą pasiryžusi keisti baudimų, draudimų ir gąsdinimų politiką - tai yra naikins drakoniškus suvaržymus.

13 mandatų naujajame Seime iškovoję Liberalų sąjūdžio lyderiai partiją mato centro dešinės koalicijoje. Jei tokia būtų formuojama, liberalų sąjūdis derėtųsi bent dėl 3 ministerijų – Švietimo mokslo ir sporto, Ekonomikos ir inovacijų bei Aplinkos ministerijos. Esą partijos viduje jau apsvarstytos ir kandidatų pavardės.

Socialdemokratų pirmininkas partijos pasirodymą antrajame Seimo rinkimų ture vertina kur kas geriau nei pirmojo turo rezultatus. Iš 12 vienmandačių socialdemokratai laimėjo 5 ir taip savo mandatų skaičių Seime pasididino nuo pirmajame ture laimėtų 8 iki 13 Didžiausia antrojo rinkimų turo intriga tapo Utenos rinkimų apygarda, kurioje socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas surinko vienodą balsų skaičių su konservatoriumi Edmundu Pupiniu.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau