Žinios. Įvyko pirmosios Lietuvoje korgių lenktynės

Ketvirtą naktį iš eilės Baltarusijos gyventojai išėjo į gatves protestuoti prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Vėl neišvengta susirėmimų, per kuriuos sužeista daugybė žmonių. Šalies valdžia oficialiai pranešė, kad per protestus žuvo mažiausiai vienas žmogus. Šalyje ir toliau slopinamas interneto ryšys, o žurnalistai sulaikomi. Pasibaisėję savo buvusių kolegų elgesiu dalis kareivių ir pareigūnų dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose uniformas išmeta į šiukšlių dėžę. Atskirą protestą surengė ir Minsko medikai. Tarptautinė bendruomenė vis stipriau kritikuoja Aliaksandro Lukašenkos veiksmus.

Prezidentas Gitanas Nausėda, pasitaręs su Lenkijos ir Latvijos vadovais, vakar pasiūlė trijų dalių planą siekiant spręsti krizę Baltarusijoje. Šiandien šalies vadovas jį aptars su Baltarusijos visuomenininkų atstovais. Pagal siūlomą planą, Minskas turėtų nutraukti jėgos naudojimą, paleisti sulaikytus protestuotojus ir sutikti įkurti „nacionalinę tarybą“ iš valdžios ir pilietinės visuomenės atstovų. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai rytoj neeiliniame susitikime aptars situaciją Baltarusijoje.

Dėl pandemijos daug šalių stengiasi skatinti vietinį turizmą. Latvija – ne išimtis. Gaujos nacionaliniame parke šią vasarą įsikūrė unikalus stiklinis namelis, kuriame gali apsigyventi išsiilgusieji laukinės gamtos.

Vakar vakare Vilniaus Vingio parke pirmą kartą Lietuvoje vyko karališkosios korgių veislės šunų lenktynės. Jose bėgo daugiau nei 40 mažųjų dalyvių, kurie kiekvienam žiūrovui suteikė daug džiaugsmo.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau