Žinios. Nausėda vakar pristatytą trijų dalių planą aptars su Baltarusijos visuomenininkų atstovais

Ketvirtą naktį iš eilės Baltarusijos gyventojai išėjo į gatves protestuoti prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Vėl neišvengta susirėmimų, per kuriuos sužeista daugybė žmonių. Šalies valdžia oficialiai pranešė, kad per protestus žuvo mažiausiai vienas žmogus. Šalyje ir toliau slopinamas interneto ryšys, o žurnalistai sulaikomi. Pasibaisėję savo buvusių kolegų elgesiu dalis kareivių ir pareigūnų dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose uniformas išmeta į šiukšlių dėžę. Atskirą protestą surengė ir Minsko medikai. Tarptautinė bendruomenė vis stipriau kritikuoja Aliaksandro Lukašenkos veiksmus.

Prezidentas Gitanas Nausėda, pasitaręs su Lenkijos ir Latvijos vadovais, vakar pasiūlė trijų dalių planą siekiant spręsti krizę Baltarusijoje. Šiandien šalies vadovas jį aptars su Baltarusijos visuomenininkų atstovais. Pagal siūlomą planą, Minskas turėtų nutraukti jėgos naudojimą, paleisti sulaikytus protestuotojus ir sutikti įkurti „nacionalinę tarybą“ iš valdžios ir pilietinės visuomenės atstovų. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai rytoj neeiliniame susitikime aptars situaciją Baltarusijoje.

Šiaurės vakarų Lenkijoje vykusias NATO karių pratybas stebėjo ir Lenkijos gynybos ministras. Jis patvirtino, kad kai šeštadienį į Lenkiją atvyks Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, šalys pasirašys susitarimą dėl papildomo tūkstančio amerikiečių karių dislokavimo Lenkijoje. Ši JAV ir Lenkijos karių treniruotė yra NATO pratybų „Defender Europe 20“ dalis.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau