Žinios. Latviai vilioja gamtos išsiilgusius keliautojus: pastatė unikalų stiklinį namelį

Ketvirtą naktį iš eilės Baltarusijos gyventojai išėjo į gatves protestuoti prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą. Vėl neišvengta susirėmimų, per kuriuos sužeista daugybė žmonių. Šalies valdžia oficialiai pranešė, kad per protestus žuvo mažiausiai vienas žmogus. Šalyje ir toliau slopinamas interneto ryšys, o žurnalistai sulaikomi. Pasibaisėję savo buvusių kolegų elgesiu dalis kareivių ir pareigūnų dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose uniformas išmeta į šiukšlių dėžę. Atskirą protestą surengė ir Minsko medikai. Tarptautinė bendruomenė vis stipriau kritikuoja Aliaksandro Lukašenkos veiksmus.

Prezidentas Gitanas Nausėda, pasitaręs su Lenkijos ir Latvijos vadovais, vakar pasiūlė trijų dalių planą siekiant spręsti krizę Baltarusijoje. Šiandien šalies vadovas jį aptars su Baltarusijos visuomenininkų atstovais. Pagal siūlomą planą, Minskas turėtų nutraukti jėgos naudojimą, paleisti sulaikytus protestuotojus ir sutikti įkurti „nacionalinę tarybą“ iš valdžios ir pilietinės visuomenės atstovų. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai rytoj neeiliniame susitikime aptars situaciją Baltarusijoje.

Po dvi dienas trukusio vizito Čekijoje Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo šiandien atvyksta į Slovėniją, kur susitiks su šalies prezidentu ir ministru pirmininku.

Dėl pandemijos daug šalių stengiasi skatinti vietinį turizmą. Latvija – ne išimtis. Gaujos nacionaliniame parke šią vasarą įsikūrė unikalus stiklinis namelis, kuriame gali apsigyventi išsiilgusieji laukinės gamtos.

Orai.

Sportas. UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje „Paris St. Germain“ 2:1 nugalėjo Bargamo „Atalantą“.

Lietuvos A lygos futbolo čempionate Marijampolės „Sūduva“ 2:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ ir vėl tapo sezono lydere.

NBA čempionato pratęsime penktas rungtynes iš septynių laimėjo Indianos „Pacers“ – klubas 108:104 nugalėjo Hjustono „Rockets“.

Dviratininkų lenktynės Prancūzijoje ir Italijoje. Dviračių plento pasaulio čempionatas kol kas atšauktas.

Dėl pandemijos neįvyks Paryžiaus maratonas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau