Žinios. Baltarusijos milicininkų žiaurumas tik auga: prieš protestuotojus panaudoti šaunamieji ginklai

Per vakar Lietuvoje užfiksuoti 26 nauji koronaviruso atvejai, 6 jų – įvežtiniai, 10 – susiję su jau žinomais židiniais: ekskursija „Išlaužas-Kaunas“, Nacionaliniu operos ir baleto teatru bei Kauno senamiestyje esančia renginių erdve. Pastaruoju metu būtent renginiai ir kultūros erdvės yra tapusios koronaviruso židiniais, tačiau nepaisant to Vyriausybė švelnina renginių organizavimo sąlygas.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuva sieks įtikinti Europos Sąjungą, kad prie represijų ir rinkimų klastojimo Baltarusijoje prisidėjusiems asmenims būtų įvestos sankcijos. Seimo opozicija nori, kad Lietuva Baltarusijos režimo atstovams įvestų ir nacionalines sankcijas, tačiau, pasak L. Linkevičiaus, tai bus svarstoma tik nepavykus rasti europinio sprendimo. Seimo Užsienio reikalų komitetas taip pat siūlo Aliaksandro Lukašenkos apskritai nepripažinti legitimiu Baltarusijos vadovu. Pagalbos protestuojantiems prašo į Seimą atėję Baltarusijos opozicijos atstovai.

Nepriklausomoje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad praėjusią naktį Breste Baltarusijos specialiosios pajėgos naudojo prieš protestuotojus šaunamuosius ginklus. Apie tai pranešė Vidaus reikalų ministerija, nors vėliau pranešimą „paredagavo“. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai rytoj per vaizdo konferenciją aptars padėtį Baltarusijoje. Prieš rinkimų klastojimą protestuojantys baltarusiai į gatves išėjo trečią naktį iš eilės. Nors protestuotojų, atrodo, mažiau, specialiųjų pajėgų smurtas tebėra beribis.

Čekijoje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pabrėžė, kad Baltarusijos žmonėms turi būti suteiktos laisvės, kurių jie reikalauja.

Būsimasis Demokratų partijos kandidatas į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentus Joe Bidenas savo viceprezidente pasirinko senatorę iš Kalifornijos Kamalą Harris. Įtakingi demokratai tokį apžvalgininkų prognozuotą sprendimą sveikina. K. Harris – pirmoji juodaodė kandidatė į JAV viceprezidento postą. Tuo metu Donaldo Trumpo kampanija politikę jau puola: vadina ją apgavike ir kariųjų radikale.

Angare Kauno oro uoste ardomas keleivinis lėktuvas, kurį savininkas nusprendė utilizuoti. Aviacijos specialistai sako, kad toks darbas jiems pasitaiko retai. Jie pastebi, kad kiekviena detalė turi savo istoriją – daugelis jų vėliau bus remontuojamos ir naudojamos vėl, o pats lėktuvas – supjaustytas.

Policijos duomenimis, šį sezoną padaugėjo motociklininkų sukeltų avarijų, jose jau žuvo 9 motociklų vairuotojai. Pasak policijos pareigūnų, pagrindinė nelaimių priežastis – didelis greitis. Kelios skaudžios nelaimės pastarosiomis savaitėmis įvyko ir Šiaulių rajone, todėl čia surengta nemokama prevencinė akcija, per kurią motociklininkai galėjo patobulinti vairavimo įgūdžius.

Sportas. Naujasis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris kimba į darbus.

Vilniuje, Fabijoniškų baseine, baigėsi 2 d. vykusios Lietuvos plaukimo federacijos sprinto taurės varžybos, kuriose buvo išdalyti 28 medalių komplektai. Dėl jų varžėsi 260 sportininkų – visi geriausi šalies plaukikai, išskyrus saviizoliacijoje dabar esantį Simoną Bilį.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau