Panorama. Vilniuje į federacijos suvažiavimą rinkosi ateitininkai iš visos Lietuvos (su vertimu į gestų k.)

Lietuvoje per parą patvirtinta 18 atvejų, iš jų 6 įvežtiniai, 9 užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais, 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. 7 atvejai nustatyti Vilniaus, 5 Kauno, 4 Panevėžio, 2 Šiaulių apskrityse. Vėl įsigalioja nurodymas dėvėti veido kaukes. Šįkart – uždarose viešose vietose. Kaukių nereikia tik biuruose, kur kolektyvas nebendrauja su lankytojais, maitinimo įstaigose ir sporto klubuose. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad už kaukių nedėvėjimą galima bausti ne tik įmones, bet ir fizinius asmenis.

Ariogaloje, Dubysos slėnyje 30 kartą surengtas tremtinių ir politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis. Sąskrydyje paskelbtos rezoliucijos dėl Lukiškių aikštės memorialo ir Astravo atominės elektrinės. Politiniai kaliniai ir tremtiniai ragina Lietuvos valdžią užtikrinti, kad Astrave pagaminta elektros energija nepatektų į Europos Sąjungos rinką.

Lietuvos banko analitikai sako, kad dėl koronaviruso pandemijos šalies eksportas patyrė nuosmukį, nematytą nuo 2009-ųjų krizės.

Lenkijoje trečią dieną iš eilės naujų COVID-19 atvejų skaičius rekordinis, ir premjeras mini naujų ribojimų galimybę.

Lenkija ir Europos Komisija įsivėlė į naują konfliktą dėl pinigų ir vertybių. Komisija atmetė paraiškas pinigams iš šešių Lenkijos miestelių, kurie pasiskelbė zonomis, „laisvomis nuo gėjų teisių ideologijos“. Lėšos numatytos nedidelės, po kelis tūkstančius eurų, bet konfliktas gali išsiplėsti ir iki milijardų, numatytų sanglaudos politikai.

Klaipėdą užplūdo meškeriotojai. Žvejai mėgėjai surengė protesto akciją ir reikalauja uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose. Verslininkai teigia, kad žvejybos atsisakytų, sulaukę kompensacijų. Žvejybos ribojimas bus svarstomas Seime rudenį.

Šeštadienį Vilniuje įvyko Krikščionių sąjungos tarybos posėdis, kurio metu patvirtintas kandidatų į Seimą šių merų parlamento rinkimuose sąrašas. Jo vedliu tapo partijos pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Baltarusijos opozicijos kandidatė šiandien rengia dar tris masinius mitingus Gardine, Volkovyske ir Slonime, o Minskas ir Maskva aiškinasi sulaikytų samdinių likimą.

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose šiandien jau ketvirtą savaitgalį iš eilės vyko protestai, reikalaujant grąžinti suimtą gubernatorių.

Šie metai Seimo paskelbti ateitininkų metais. Šiai progai paminėti šiandien Vilniuje į federacijos suvažiavimą rinkosi ateitininkai iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu renginį stebi išeivijos ateitininkai iš Jungtinių Valstijų.

Šiemet, minint 250-ąsias kompozitoriaus Liudvigo van Beethoveno gimimo metines, LRT KLASIKA ir LRT PLIUS surengė ilgiausią Lietuvoje fortepijoninės muzikos maratoną – vieną ryškiausių kultūros įvykių, skirtų paminėti visame pasaulyje švenčiamą datą.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau