Panorama. Praplėstas šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis, sąrašas (su vertimu į gestų k.)

Lietuva mini 29-ąsias Medininkų tragedijos metines. 1991-aisiais sovietų omonininkai nužudė pasienio su Baltarusija poste budėjusius septynis Lietuvos pareigūnus. Išgelbėti pavyko vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę. Prezidentas Gitanas Nausėda kalbėjo, kad šie pareigūnai buvo valstybės pamatų kūrėjai.

COVID-19 atvejų nemažėja, praėjusią parą jų užregistruota 13. Du iš jų yra įvežtiniai. Šiandien praplėstas sąrašas šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis – į jį įtrauktos Prancūzija ir Malta. Situacija kasdien prastėja kaimyninėje Lenkijoje, tačiau ji kol kas neįtraukta į paveiktų šalių sąrašą, iš kurių grįžus būtų privaloma izoliacija.

Minske išvakarėse dešimtys tūkstančių žmonių palaikė pagrindinę 26 m. valdančio Aliaksandro Lukašenkos konkurentę rinkimuose. Žmogaus teisių organizacijų teigimu, tai buvo didžiausia demonstracija Baltarusijos sostinėje per pastarąjį dešimtmetį. Lietuvos analitikai sako, kad augantys mitingai ir A. Lukašenkos elgesys rodo, kad jėgos panaudojimo Baltarusijoje greičiausiai nebus išvengta, kai po savaitės šalis rinks prezidentą.

Ukrainos generalinė prokuratūra devyniems Baltarusijoje sulaikytiems asmenims pateikė kaltinimus dėl priklausymo teroristinei organizacijai.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius siūlo, kad Lietuvos paštas gyventojams teiktų ir finansines paslaugas – dėl bankų skyrių trūkumo regionuose. Po susitikimo su ministru Lietuvos pašto vadovai teigė esantys pasirengę jau greitai pradėti teikti tam tikras finansines paslaugas – pvz., pinigų išgryninimo, tačiau reikėtų gauti banko licenciją, o tai gerokai užtruktų.

Euro zonos ekonomika antrą šių metų ketvirtį smuko kiek daugiau nei 12 proc. – rekordiškai daug. Dar daugiau smuko Jungtinių Valstijų ekonomika – ji susitraukė trečdaliu. Vienoms ūkio sritims kalbant apie prasčiausius rezultatus nuo karo ir Didžiosios depresijos laikų, vienas sektorius per pandemiją klesti – tai amerikiečių technologijų milžinės.

Lietuvos nacionalinis muziejus Palangoje kviečia pasižvalgyti po pajūrio akmens amžių – Nidos, Šventosios apylinkėse vykdytų archeologinių kasinėjimų radiniai pirmą kartą grįžo į pajūrį, į ekspoziciją.

Mirė 76-erių britų režisierius Alanas Parkeris, žinomas dėl tokių filmų kaip „Šlovė“, „Evita“ ir „Vidurnakčio ekspresas“. Vienas iš Jungtinės Karalystės režisierių gildijos įkūrėjų, jis taip pat pirmininkavo Jungtinės Karalystės kino tarybai. A. Parkeris už geriausią režisūrą įvertintas septyniais britų kino akademijos – BAFTA – apdovanojimais, du kartus nominuotas „Oskarui“.

Vakarų Europa leipsta nuo karščio. Intensyvus karštis registruojamas beveik visur Prancūzijoje, keliuose miestuose fiksuoti karščio rekordai, prie 40 laipsnių temperatūra artėjo ir sostinėje Paryžiuje. Nepaisant karščio kai kur Prancūzijoje dėl koronaviruso infekcijų skaičiaus šuolio net ir lauke privaloma dėvėti kaukes. Tarnybos ragina gyventojus pasirūpinti vyresnio amžiaus artimaisiais ir kaimynais, taip pat įspėja dėl padidėjusios gaisrų rizikos. Beveik 40 laipsnių fiksuota nuo Italijos iki Britanijos, karščiausia metų diena – ir Vokietijoje, kur temperatūra kai kuriuose regionuose irgi kilo iki 38 laipsnių. Karšta bus ir rytoj, sekmadienį orai turėtų atvėsti.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau