Panorama. JAV administracija didina spaudimą projekto „Nord Stream 2“ dalyviams (su vertimu į gestų k.)

Eidama 84-uosius mirė aktorė Gražina Balandytė. Ji kūrė vaidmenis Kauno, Klaipėdos dramos teatruose, kine ir televizijoje.

Užuojautą dėl aktorės netekties reiškia šalies vadovai, o kolegos teatralai sako, kad Gražina Balandytė buvo itin charizmatiškas žmogus, ją įvardija kaip teatro šypseną.

Nemažėjant koronaviruso atvejų ketinama šią savaitę vėl grąžinti privalomas veido kaukes. COVID-19 valdymo komiteto posėdyje šiandien nuspręsta rekomenduoti Vyriausybei grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose.

Kol e.sveikatos sistema jau savaitę neveikia, žmonės kompensuojamuosius vaistus perka iš savo kišenės. Apmokėti šių išlaidų visiems gyventojams – neketinama. Ligonių kasos sako, ar pirkti kompensuojamuosius vaistus be kompensacijos – kiekvieno pasirinkimas. O e.sveikata, žadama, turėtų vėl pradėti veikti iki trečiadienio.

Donbase prasidėjo naujos paliaubos, tačiau Kijevas sako, kad Rusijos palaikomų separatistų pajėgos jas pažeidė. Vakar Volodymyras Zelenskis ir Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu ir, kaip skelbiama, sveikino derybininkų pastangas siekti paliaubų susitarimo, bet Putinas priekaištavo Zelenskiui, kad jo planas šiemet rengti vietos rinkimus visoje Ukrainoje prieštarauja prieš penkerius metus Minske pasiektiems susitarimams, numatantiems separatistų kontroliuojamų teritorijų autonomiją.

Lietuvos bankas, komerciniam bankui „Luminor“ jau liepęs pasiaiškinti, kaip jis kontroliuoja padėtį dėl dažnų veiklos sutrikimų, sako, kreipsis ir į Estijos kolegas, kad ir šie perspėtų savo prižiūrimą banką. „Luminor“ aiškina, kad pastarieji sutrikimai buvo ne dėl jų kaltės ir kad viskas jau veikia. Bet banko klientai sako prisijungti negalėję ir šiandien.

Jungtinių Valstijų administracija didina spaudimą Rusijos dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos projekto „Nord Stream 2“ dalyviams.

JAV pradėtas didžiausias pasaulyje vakcinos nuo koronaviruso bandymas, kuriame dalyvauja 30 tūkstančių savanorių. Pasaulyje – jau daugiau nei 16 milijonų patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, tačiau iš tikrųjų šis skaičius didesnis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba nustatė, kad nesutampantys duomenys apie miško žemės plotus trukdo sukurti skaidrią miško apsaugos sistemą. Pasak pareigūnų, vienas ir tas pats žemės plotas viename kadastre nurodomas kaip miškas, kitame – kaip žemės plotas.

Centro partija „Gerovės Lietuva“ jungiasi su Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga, o bendrą sąrašą į rinkimus ves parlamentaras Naglis Puteikis. Jungtinės partijos pavadinimas – Centro partija-Tautininkai.

Liepos 27 dieną Kultūros ministerijoje pristatyta Lietuvai grąžinta kunigo Ričardo Mikutavičiaus kolekcijoje buvusi ir 2000–2001 metais nelegaliai išvežta unikali vėlyvosios gotikos (XVI a.) medžio skulptūra „Prisikėlęs Kristus“. Skulptūra yra pripažinta kilnojamąja kultūros vertybe ir įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.