Panorama. Nausėdos komunikacijos vadovu skiriamas žurnalistas, aktorius Ridas Jasiulionis (su vertimu į gestų k.)

Darbo rinkai ši vasara visiškai kitokia nei ankstesnės. Darbo dabar neturi kas aštuntas darbingo amžiaus Lietuvos gyventojas. Registruotų bedarbių skaičius staiga išaugo per karantiną ir sezoniškumas, skirtingai nei visuomet, jų nemažina. Bet darbdaviai skundžiasi nerandantys žmonių, kurie norėtų dirbti. Ekonomistai sako, bėda sena, o epidemija ją pagilino: iš valstybės dosniai siūlomos alternatyvos – įvairių išmokų, daliai žmonių pragyventi lengviau nei iš atlyginimo.

Liepą penki Kauno darželiai pradėjo atostogas, tad dalis vaikų lanko netoliese esančias kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tačiau visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad esant ekstremaliajai situacijai, jungti skirtingas vaikų grupes, juolab skirtingų darželių, draudžiama. Laikinoji Kauno savivaldybės švietimo skyriaus vadovė įsitikinusi, kad jungdami grupes darželiai nepažeidžia sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymų.

Oro uostuose atnaujinama vis daugiau skrydžių – liepą bus skraidoma 70 krypčių. Atnaujinami skrydžiai į Varšuvą, Helsinkį, Briuselį, Vieną. Keliautojai galės skristi ir dviem naujomis kryptimis – į Dubrovniką ir Londono „Getviko“ oro uostą.

Apžvalgininkai sako, kad NATO pagaliau radus kompromisą dėl Lenkijos ir Baltijos šalių gynybos planų atnaujinimo, tai bus naudinga nesutarimų skaldomam aljansui.

Honkonge vidurnaktį įsigaliojus naujajam saugumo įstatymui, policija jau suėmė dešimtis protestuotojų ir juos teis komunistinės Kinijos teismai.

Teisėsauga išaiškino šešėlinę veiklą vykdžiusią maitinimo paslaugų bendrovę ir sporto asociaciją, įtariama per tariamai sudarytas sutartis gryninusią paramą teikusios maitinimo įmonės pinigus ir po to jais pasidalydavusią.

Ateityje patalpų vėsinimas gali kainuoti brangiau nei šildymas. Pasaulinės prognozės rodo, kad per artimiausius 4 dešimtmečius vis daugiau energijos bus naudojama vėsinimui.

Dėl koronaviruso pandemijos Europos Sąjungai gresiant didžiausiam ekonominiam nuosmukiui po Antrojo pasaulinio karo, pirmininkavimą bendrijai perima didžiausia bendrijos ekonomika – Vokietija.

Rusijoje šiandien baigiasi balsavimas, po kurio Vladimiras Putinas atvers sau kelią valdyti iki 2036-ųjų.

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacijos vadovu skiriamas žurnalistas, aktorius Ridas Jasiulionis.

Prahos gyventojai susirinko prie pusės kilometro stalo karantino pabaigai atšvęsti. Ant garsiojo Karolio tilto jie surengė suneštines vaišes, kad atsisveikintų su pandemija.

Užrašai Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtame paplūdimyje nuo šiandien bus ir lietuvių, ne tik anglų kalba, to reikalavo kalbos inspekcija. Tačiau net ir Seimo sprendimas diskusijų dėl šios vietos istorinės reikšmės nenuslopino. Daugumai parlamentarų teigiant, kad paplūdimys žeidžia istorinę atmintį, istorikai atkreipia dėmesį, kad tiksli egzekucijų vieta iki šiol nėra žinoma.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje sukaupta didžiausia teatro kostiumų, scenografijos eskizų kolekcija. Čia saugoma ir operos solisto Kipro Petrausko sceninių kostiumų kolekcija. Vienas įdomiausių sukurtas pirmąkart Lietuvoje statytai Vagnerio operai „Lohengrinas“. Jis muziejininkams kurį laiką kėlė klausimų dėl sukūrimo datos, dabar jie, ištyrę turimą dokumentaciją, sako mįslė įminta.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau