Panorama. Nuo rugpjūčio į paplūdimius sugrįžta lengvieji alkoholiniai gėrimai (su vertimu į gestų k.)

Nuo rytoj turėjusi įsigalioti nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka, atrodo, vėluos. Vaistinės sako dar neturinčios duomenų apie grupes, kurios kompensuojamuosius vaistus turėtų gauti be priemokų, nemokamai – vyresnius nei 75 m. senjorus, mažas pajamas gaunančius pensininkus, neįgaliuosius. Sveikatos apsaugos ministras pripažįsta – Registrų centras nespėjo pasirengti naujovėms. Esą nesklandumų gali kilti savaitę.

Kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičaus duktė, šį mėnesį sumokėjo skolą verslininkui Aleksandrui Ribnikovui už elektros darbus jos sklype.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad Turkija po daugiau nei pusmečio derybų nebeblokuoja NATO gynybos planų Baltijos šalims ir Lenkijai.

Seimas leido iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu prekiauti paplūdimiuose, taip pat atšaukė draudimą svaigalais prekiauti lauko kavinėse, kurios neturi ir stacionarios prekybos vietos. Tačiau tam nepritarė Sveikatos reikalų komitetas – esą paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai, nes neblaivūs žmonės labiau linkę nusižengti, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė.

Rytoj vidurnaktį baigiasi laikas deklaruoti pernykštes pajamas. Šįkart deklaravimas neįprastas ne tik dėl to, kad ėmė veikti nauja sistema; deklaravimą pakoregavo ir koronavirusas. Dėl karantino laikas tam gerokai pratęstas, bet sukrutusių paskutinę minutę vis tiek yra panašiai tiek kaip ir anksčiau.

Spūstys prie Vilniaus „Regitros“. Vien gyvose eilėse laukiančiųjų – dešimtys. Užsiregistravusiems iš anksto – procedūra pirmumo tvarka. „Regitros“ apgultį paskatino nuo rytojaus įsigaliosiantis vadinamasis taršos mokestis. Žmonės plūsta registruoti automobilių ir taip išvengti dažnu atveju kelis šimtus eurų galėsiančio atsieiti mokesčio.

Europos Sąjunga patvirtino, kurių šalių piliečius nuo rytojaus saugu įsileisti į Bendrijos teritoriją. Į sąrašą patenka Australija ir Kanada, taip pat Sakartvelas, Marokas ir Tailandas. Tačiau sąraše nėra Jungtinių Valstijų, Ukrainos ar sieną su Lietuvą turinčių Baltarusijos ir Rusijos.

JAV žiniasklaida skelbia, kad prezidentas Donaldas Trumpas buvo informuotas apie tai, kad Rusijos karinė žvalgyba siūlė premijas su „Talibanu“ siejamiems kovotojams Afganistane už amerikiečių ir koalicijos partnerių karių gyvybes.

Kinijos prezidentas pasirašė Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą. Jis šiandien ir įsigalioja. Kritikai sako, kad susirinkimų ir žodžio laisvei bus uždėtas apynasris, o mieste šeimininkaus Kinijos jėgos struktūros.

Seime prisiekė ekonomikos ir inovacijų ministras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko pavaduotojas ir frakcijos Seime seniūnas Rimantas Sinkevičius. Prezidento teigimu, R. Sinkevičius turi pakankamai patirties ir politinės įtakos, kad galėtų sudėtingu laikotarpiu prieš rinkimus pasiekti valstybei svarbių rezultatų.

Seimas priėmė pataisas, pagal kurias esant ekstremaliajai situacijai, kuri šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos vis dar galioja, būtų pailgintas balsavimas iš anksto, užsienyje gyvenantiems piliečiams būtų leidžiama sudaryti sąlygas balsuoti elektroniniu būdu, o jei būtų apribota žmonių judėjimo laisvė, vyktų balsavimas paštu.

Marijampolėje planuojant statyti tris grupinio gyvenimo namus žmonėms, turintiems psichikos negalią, sukilo vieno mikrorajono gyventojai. Meras sako, galbūt vietoj trijų namų čia bus statomi du, bet statybos vyks.

Vilniuje, galerijoje „Artifex“ atidaryta parodų kuratorės, menotyrininkės, poetės, menininkės Laimos Kreivytės paroda „Laukiu“. Kurta per rezidenciją Aleksandrijoje ir Kaire paroda atskleidžia laukimo būseną, o ir vienas pagrindinių parodos eksponatų taip pat patvirtina pavadinimą - jo laukti teko pusę metų, kol buvo atplukdytas iš Kairo.

Rekonstrukcijai uždaroma Mykolo Žilinsko dailės galerija - didžiausias Čiurlionio muziejaus padalinys Kaune. Laikina muziejaus vadovė sako, prieš 31-erius metus atidarytos galerijos rekonstrukcija ir naujų saugyklų statyba kainuos apie 15 milijonų eurų.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau