Pasaulio puodai. Lėkštėje kunkuliuojanti sriuba, gatvės maisto atradimai ir neramumai Bolivijoje

Kulinarinių kelionių programa „Pasaulio puodai“ pristato: ypatingo skonio ir net pavojinga, lėkštėje dar kunkuliuojanti ir verdanti sriuba, kurios skonis tikrai nustebino Vytarą, spurgos, dėl kurių galima važiuoti per visą miestą bei Bogotą krečiantys politiniai neramumai.

Bogotos mieste, Kolumbijoje Vytaras pristato viso pasaulio policininkų mėgstamiausią maistą – spurgas. Tiesa, Bogotoje jos vadinasi kiek kitaip, tačiau savo išvaizda labai primena lietuviškas varškės spurgas. Apie gatvės maisto kultūrą ir daugiau nei 30 metų spurgas verdantį prekeivį – jau pirmoje laidos dalyje.

Toliau Vytaras apsilanko vietiniame restorane, kur kartu su vietiniu šefu dalijasi tradiciniais Kolumbijos patiekalų receptais. Jis pasakoja, kad čia žmonės mėgsta skaniai ir gausiai pavalgyti, gamina daug kiaulienos patiekalų, tikrai negaili prieskonių – maistas neretai būna itin aštrus. Vytaras ragauja karvės uodegos delikatesą.

Kaip pabėgti iš chaoso apimto miesto? Protestai, riaušės ir neramumai Bogotoje. Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius apie ekstremalias situacijas ir išgyventą baimę. Degantys laužai, sprogstančios petardos ir žmonės, kurie bėga į visas kryptis. Aukščiausios rūšies adrenalinas jau šio vakaro laidoje.

Ved. Vytaras Radzevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.