Klauskite daktaro. Epidemiologų prognozės ir antroji COVID-19 banga bei skausmo pilve priežastys

COVID-19 atvejų Lietuvoje mažėja, laisvinamos karantino sąlygos, tačiau ar tai reiškia, kad virusas pažabotas ir mes esame nepažeidžiami bei saugūs? Vis garsiau kalbama apie antrąją epidemijos bangą: ar tai įmanoma? Kokia ji galėtų būti? Kita tema – pilvo skausmai: kodėl jie kyla?

Ar bus antroji COVID-19 banga? Dėl ko labiausiai nerimauja mokslininkai?
Žvelgiant į istoriją ir vykusias pandemijas, išryškėja aiški pasikartojimo, kuris neretai būna ir dar sunkesnis nei pirmoji banga, tendencija. Kol nėra vakcinos ir plataus imuniteto naujai ligai, nerimą kelia Singapūro patirtis, kur staiga pradėjo kartotis infekcija, nepaisant to, kad šalis buvo giriama už ankstyvą ligos suvaldymą. Kodėl taip nutiko?

Kodėl pavalgius skauda vieną ar kitą pilvo pusę?
Iš pradžių išsiaiškinkime, kurioje pilvo pusėje atsiranda skausmas, kokie organai yra toje vietoje? Ko turėtų būti gausiausiai mūsų maisto racione? Angliavandenių? Riebalų? Baltymų? Gydytojas prof. Alvydas Unikauskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ atsako: visko saikingai. Taip maistas nekenkia organizmui, o padeda ir yra lengvai virškinamas ir nestringa virškinimo procese.

Ved. A. Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau