„Elfa“ – Vilniuje veikusi elektrotechnikos milžinė, garsėjusi išskirtiniais magnetofonais

Laidos „Stop juosta“ komanda kartu su Vilniaus pramonės tyrinėtoju Pavelu Puzyna keliaus į Vilniaus fabriką „Elfa“, kurio pilnas pavadinimas – „Elektrotechnikos fabrikas“. Tai buvo pirmoji magnetofonus gaminusi įmonė, 1940 metais įkurta buvusios tarpukarinės lenkų gamyklos „Elektrit“ pastate.

Tarpukariu Vilniuje veikusi gamykla „Elektrit“ eksportavo radijo imtuvus į Vakarų Europą ir konkuravusi netgi su „Philips“ korporacija. Prieš pat Antrąjį pasaulinį karą gamykla su visais darbuotojais buvo slapčia su visais darbininkais pergabenta į Minską.

„Elfa“ gamino variklius šaldytuvams, skalbimo mašinoms, o vėliau radijo aparatus, patefonus, juostinius magnetofonus. Tai buvo viena didžiausių Vilniaus gamyklų, kurios padaliniai veikė Kaune, Mažeikiuose ir Guseve – Kaliningrado srityje. Fabriko teritorijoje veikė: 3 pirtys, kirpykla, siuvimo ateljė, parduotuvės ir baras „Ritmas“. Prie maršruto jungsis buvęs „Elfos“ vyriausiasis konstruktorius Algimantas Kasperavičius. Pro Algimanto rankas praėjo visi gamykloje sukurti stereomagnetofonai: nuo pačių pirmųjų iki paskutiniųjų, kasetinių. Savo namų palėpėje Algimantas surado savo paties konstruotą magnetofoną. Ir pats nustebo, kad jis veikia.