Sovietmečiu žymi prekių parduotuvė „Buitis“ – buvo galima įsigyti ne tik santechnikos, bet ir porceliano indų

Maršrutą laidos „Stop juosta“ komanda pradės Kauno geležinkelio stotyje, kur iš Vilniaus atvyks buvęs vienas produktyviausių sovietinio modernizmo Kauno architektų – profesorius Vytautas Dičius, greitai švęsiantis savo 90-ąjį jubiliejų.

Tarp žymiausių prof. V. Dičiaus darbų Kaune – „Žalgirio“ stadionas ir sporto rūmai, Dirbtinio pluošto gamyklos sporto ir kultūros rūmai, nepamirštami kavinių „Tulpė“ bei „Orbita“ interjerai ir kauniečių puikiai atpažįstama parduotuvė „Buitis“.

Vytautas Dičius laidoje pasakos, kad Vilniuje išmoko architektūrą suprasti, o Kaune rado pasaulinės architektūros pavyzdžių. Su prof. V. Dičiumi laidos komanda apsilankys keliuose jo suprojektuotuose objektuose. Vienas jų – Vytauto prospekte stovinti buvusi parduotuvė „Buitis“.

Nors pastatas buvo suprojektuotas kaip baldų parduotuvė, 4 jos aukštuose buvo galima nusipirkti visko: nuo santechnikos iki porceliano indų. Šiandien pastatas renovuotas, fasade išlikusi „pjūklo“ forma ir pasak architekto, pozityvas virto negatyvu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau