Vartotojų kontrolė. Ieškome skirtumų: gurkštelėti tikros giros ar įsigyti rankomis lipdytą puodelį – sunkiau, nei galvojote

Gaivusis giros skonio gėrimas, giros skonio gėrimas ir tikroji gira: atskirti tradicinį lietuvių vaisvandenį – keblu. Gira – tradicinis lietuvių gėrimas. Ja mėgaujamės visur ir visada – ar karštomis vasaros dienomis, ar kasmetinėje Kaziuko mugėje. Tiesa, ar žinote, kokia turi būti tikra ir kokybiška gira? Kodėl šis namuose gamintas gėrimas taip skiriasi nuo masinės gamybos giros? Ką žinovai sako apie giros poveikį mūsų sveikatai – gal mes tik apgauname save manydami, kad gira – naudingesnė už kokakolą? Visi atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vartotojų kontrolė“.

Ruošiamės Kaziukui: kaip atskirti tikrą rankų darbo kūrinį nuo neaiškaus masinės gamybos produkto? Jau šį savaitgalį skubėsime į Kaziuko mugę, kur vieni dairysis medinio šaukšto, mentelės ar lentelės, o kiti sieks įsigyti molinį puodelį, tradicinį rankų darbo puodą ar keraminę švilpynę vaikui. Tad kita kovo 2-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Vartotojų kontrolė“ tema – keramika. Kaip atskirti tikrą rankų darbo keramikos kūrinį nuo neaiškaus, masinės gamybos produkto iš Kinijos?

Ved. Giedrius Drukteinis.