Panorama. Dubajuje – trispalvė: ja pasipuošė aukščiausias pasaulio dangoraižis (su vertimu į gestų k.)

Lietuva švenčia Vasario 16-ąją – prieš 102 m. paskelbta šalies nepriklausomybė. Sveikindamas su švente prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad privaloma užtikrinti vienodai prieinamą švietimą visiems vaikams.

Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, virdurdienį pakelta Vyčio kryžiaus ordino vėliava – tarpukariu generolo leitenanto Vlado Nagevičiaus sumanytoje ceremonijoje pagerbiami nepriklausomybės kovose žuvę kariai.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena švenčiama ir užsienyje. Trispalve pasipuošė didžiausio Jungtinių Arabų emyrato miesto – Dubajaus – vienas iš pastatų.

Radviliškyje valstybės atkūrimo diena paminėta originaliai. Surengtos didžiausios Šiaurės Lietuvoje sveikuolių maudynės. Sugiedoję Lietuvos himną į ledinį vandenį paniro daugiau kaip 100 drąsuolių.

Kai kurios šalies mokyklos pamokas pradeda giedodamos Lietuvos himną. Pedagogai siūlo, kad „Tautiška“ giesmė būtų privaloma visoms mokykloms, tai labiau ugdytų mokinių patriotiškumą. Skeptikai tam nepritaria, esą prievarta pilietiškumas neturėtų būti skatinamas.

Eidamas 56-uosius metus mirė poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas Kęstutis Navakas. K. Navako kūryba įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija.

Kinija praneša, kad per parą naujų koronaviruso atvejų šalyje padidėjo 2009-iais, o tai reiškia, kad prieaugis jau tris dienas mažėja. Penkinas tikina, kad tai yra taikomų priemonių rezultatas.

Jungtinėje Karalystėje siaučia audra Dennis, kuri nusinešė mažiausiai vieną gyvybę.

Nyderlandų mieste Roterdame gegužę vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovaus grupė „The Roop“ su daina „On Fire“.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų k.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau