Panorama. Pirmoji koronaviruso auka už Azijos ribų: Paryžiuje mirė turistas (su vertimu į gestų k.)

Vilniuje įvykus pirmajam Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę suvažiavimui, Baltarusijos aktyvistai ją vadina Rusijos branduoline bomba. Pasak šio sąjūdžio vieno iš iniciatorių Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio, Lietuva turi netylėti dėl Astravo atominės elektrinės keliamos grėsmės. Suvažiavime pristatyta Europos Parlamentui skirta peticija, kuria raginama stabdyti elektrinės statybas.

Baigtas atstatyti Lietuvai brangiai kainavęs prieš dešimtmetį išardytas geležinkelio ruožas, jungiantis Mažeikius ir Rengę Latvijoje. Šiandien į Latviją išriedėjo pirmasis krovininis traukinys su naftos gamyklos „Orlen Lietuva“ produkcija.

Jungtinės Valstijos žada Vidurio ir Rytų Europos šalims milijardą dolerių padėti mažinti priklausomybę nuo Rusijos išteklių. Tačiau Miuncheno saugumo konferencijoje valstybės sekretoriaus žinią užgožė vis aštrėjantys nesutarimai tarp Vakarų Europos ir Amerikos. Mike`as Pompeo pats paneigė vakarykštę Vokietijos prezidento tezę, kad Amerika traukiasi iš pasaulio, bet čia pat ją patvirtino Prancūzijos prezidentas. Emanuelis Macronas sakė, kad Vakarai silpsta. Šiemetė konferencijos tema ir yra „bevakarietiškumas“.

Pirmoji mirtis nuo koronaviruso Europoje – Paryžiuje miręs turistas iš Kinijos tapo pirmąja auka už Azijos ribų ir ketvirtąja už Kinijos. Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad Kinija nupirko pasauliui laiko pasirengti. Per parą joje registravus dar 143 mirtis, aukų skaičius perkopė pusantro tūkstančio, užsikrėtusiųjų – 66 tūkstančius. Didžiausiame židinyje užsienyje – kruiziniame laive Japonijoje – pacientų jau per 280, Jungtinės Valstijos siunčia lėktuvą amerikiečiams iš jo evakuoti.

Socialiniuose tinkluose pasklidus Kauno kolegijos dėstytojos paskaitos įrašui, kuriame studentams pasakojama apie būsimą privalomą eutanaziją mirtinai sergantiems bei senyvo amžiaus žmonėms, nes šie esą nenaudingi ekonomikai – pati dėstytoja sako, kad jos teiginiai buvo nepagrįsti. Vis dėlto tokie pasisakymai gali būti ir visuomenėje vešinčių stereotipų padarinys: sociologai pastebi, kad Lietuvoje diskriminacijai dėl amžiaus vis dar skiriama mažiau dėmesio nei dėl lyties ar kilmės.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų k.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau