Panorama. Į Lietuvą grįžta paukščiai: tiesą sakant, dėl šiltos žiemos dalis net nesivargino išskristi (su vertimu į gestų k.)

Iškilminga Nacionalinės kultūros ir meno premijos įteikimo ceremonija baigėsi akibrokštu. Į prezidentūrą nebuvo įleista laureatė aktorė Viktorija Kuodytė – esą, jos nebuvo svečių sąraše, pačioje ceremonijoje aktorės pavardė taip pat nebuvo paminėta.

Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad atsakomybę dėl salmonelėmis užterštos mėsos ir jos pusgaminių turi prisiimti ir „Maximos“ prekybos centras, ir „Biovelos“ įmonė.

Briuselyje susitikę Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrai konstatavo, kad senajame žemyne koronaviruso grėsmė išlieka nedidelė, tačiau neatmeta, kad viruso protrūkis dar gali išaugti į pandemiją.

Teismas pripažino, kad buvęs Klaipėdos jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką ir atmetė jo skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo panaikinimo.

Klimatui kaistant, Europoje pasigirdo idėjų apmokestinti mėsą, nes gyvulininkystės pramonė išskiria daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

NATO šalių gynybos ministrai imasi atsako Rusijos žvanginimui ginklais. Briuselyje susirinkę Aljanso šalių gynybos ministrai tvirtina, kad po pernai žlugusios Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, vieningai sieks užkirsti kelią ginklavimos varžyboms.

Italijos senatas panaikino buvusio vidaus reikalų ministro Matteo Salvini teisinę neliečiamybę, tad dabar politikas galės būti teisiamas už neteisėtą migrantų laikymą įkaitais pakrančių apsaugos laive, užuot leidus žmonėms tučtuojau išsilaipinti Sicilijoje.

Artėjant Valstybės atkūrimo dienai, Vilniaus televizijos bokšte suplevėsavo milžiniška trispalvė: 18 metrų pločio, 30 metrų ilgio ir 540 kvadratinių metrų ploto.

Prezidentui Luko Savicko nepaskyrus ekonomikos ir inovacijų ministru, ir valdančioji socialdarbiečių partija, ir opoziciniai socialdemokratai prakalbo apie šios ir Energetikos ministerijos jungimą.

Parduotuvėse netrukus gali nebelikti lietuviškų obuolių – sandėliuose esančių atsargų turėtų užtekti tik iki mėnesio pabaigos.

Po savaitės Vilniuje prasidės didžiausias Baltijos šalyse literatūros renginys – Vilniaus knygų mugė. 21-oji mugė į trečią dešimtį žengia su Jono Meko žodžiais „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Rengėjai paskelbė programą, per keturias mugės dienas ji kvies į daugiau nei 600 renginių, todėl rengėjai lankytojus ragina kruopščia pasirengti prieš atvykstant į mugę.

Į Lietuvą grįžta tolimiausiuose pasaulio kraštuose žiemoję paukščiai. Pasak ornitologų, šiemet pavasarinė migracija prasidėjo net trimis savaitėmis anksčiau nei įprastai, o žiema tokia šilta, kad kai kurie paukščiai nesivargino net išskristi.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau