Panorama. Didžiausiuose Lietuvos miestuose daugiau nei pusantro šimto vietų bus matuojama oro tarša, rezultatai – balandį (su vertimu į gestų k.)

Europos Komisija prieš Lietuvą yra pradėjusi 28 pažeidimo procedūras dėl šalyje neįgyvendinamų Europos Sąjungos teisės nuostatų. Dalies jų Lietuvai nesiseka išspręsti jau daugiau nei 5 metus. Įsisenėję klausimai: kitų ES valstybių piliečių lygios teisės dalyvauti Lietuvos politiniame gyvenime, tūkstančiai gyventojų, vis dar neprisijungę prie centralizuotų nuotekų tinklų. Nepašalinus pažeidimų, Lietuvai gresia finansinės sankcijos.

Kinijoje koronaviruso aukų skaičius pasiekė 811 ir jau pranoko SARS epidemiją prieš 17 metų.

Lietuviams, gyvenantiems Kinijoje skundžiantis, kad apsauginės kaukės nuo koronaviruso tapo deficitu, Lietuvos užsienio reikalų ministerija LRT radijui pranešė jau išsiuntusi kelias dėžes apsauginių kaukių. Tačiau jos kol kas įstrigusios Pekine ir Honkonge, nes kurjeriai dėl koronaviruso šiuo metu yra sustabdę operacijas Kinijoje.

Siekiant didinti krovinių pervežimą ir skatinti turizmą, gaivinama idėja atstatyti geležinkelio vėžę į Gardiną.

Dėl higienos normų neatitikimo Baltarusijos specialistams sumanius iškelti netoli Lietuvos sienos Rimdžiūnuose veikiantį lietuvišką vaikų darželį, bendruomenė sunerimo.

Tailando policijos snaiperiai nukovė prekybos centre užsibarikadavusį karį, kuris per 18 valandų apsiaustį spėjo iššaudyti 30 žmonių ir 57 sužeisti.

Didžiausiuose Lietuvos miestuose daugiau nei pusantro šimto vietų bus matuojama oro tarša. Kelios dešimtys mėgintuvėlių jau pritvirtinta Vilniuje, eilės laukia Kaunas ir Klaipėda. Rezultatų tikimasi balandį, sulaukus Šveicarijos laboratorijos tyrimo.

Jungtinėje Karalystėje siaučiant audrai „Ciara“, atnešusiai į regioną uragano stiprumo, iki 129 km per val., vėją, sekmadienį buvo atšaukta traukinių, skrydžių ir keltų reisų. Mažiausiai 10 JK geležinkelio kompanijų paskelbė perspėjimus „nekeliauti“, o apie 20 kitų įspėjo keleivius, kad jų traukiniai gali vėluoti dėl tikėtinų trikdžių – nutrauktų elektros laidų ar medžių šakų ir kitų nuolaužų ant bėgių.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau