Panorama. JAV Senatas tapo teismo sale – prasideda lemiama Donaldo Trumpo apkaltos procedūra (su vertimu į gestų k.)

Galimą mergaitės pagrobimą Vilniuje, netoli televizijos bokšto, tirianti policija paviešino vyro fotorobotą, kuris gali turėti svarbios informacijos. Į pareigūnus dėl dingusio vaiko niekas nesikreipė, todėl tiriamos visos įmanomos versijos, įskaitant melagingo pranešimo. Tikrinamas pranešimas ir apie anksčiau iš globos įstaigos pabėgusią penkiolikmetę, siekiant išsiaiškinti, ar jos dingimas nesiejamas su galimu pagrobimu. Mįslinga pagrobimo istorija įvyko visai šalia televizijos bokšto įrengtoje žaidimų aikštelėje. Įvykio liudininku tapęs vienas berniukas pasakoja, kad su dviem draugais, žaisdami kiek atokiau, išgirdo pagalbos šauksmą.

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad nesutikęs pakeisti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus premjeras dabar jį neša ant savo rankų per politinių nuotekų upę.

Netikėti Rusijos prezidento sprendimai. Rusijos Valstybės Dūma ketvirtadienį patvirtino Federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į vyriausybės vadovo postą. Jam palaikymą išreiškė 383 parlamentarų, susilaikė 41, balsavusių prieš nebuvo.

Lietuva įveda vadinamąjį „išėjimo“ mokestį verslams, kurie keliami iš šalies. Pelną uždirbančio turto ar visos veiklos perkėlimas nuo šiol prilyginamas verslo pardavimui rinkoje. Susimokėti išėjimo mokestį pirmiausia gali tekti vežėjams, kurie atvirai sako, kad dėl vietos politikų mokesčių sprendimų ir Briuselio idėjų kraustosi į užsienį ir kuo toliau, tuo masiškiau. Steigti įmones Lenkijoje jiems padedantys tarpininkai teigia, kad joks vienkartinis mokestis transportininkų nesustabdys, o ir patys vežėjai svarsto schemas, kaip jį apeiti.

Naujovė – telemedicinos paslaugos. Kitąmet Lietuvoje planuojama pradėti teikti telemedicinos paslaugas rajonų ir regionų ligoninėms. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiemet bus pradėtas įgyvendinti bandomasis projektas, kai telemedicinos centrai bus įsteigti trijose respublikinėse ligoninėse.

Jungtinių Valstijų Senate prasideda lemiama prezidento Donaldo Trumpo apkaltos procedūra, trečia per Jungtinių Amerikos Valstijų istoriją. Atstovų rūmų skirti kaltintojai perskaitė prezidento Donaldo Trampo apkaltos straipsnius. Svarstymus numatoma pradėti antradienį.

Analizė: verslas pasirengęs ekonomikos lėtėjimui. Pasak ekspertų, Lietuvos ekonomika jau kurį laiką yra pasiekusi augimo ciklo viršūnę: tai reiškia, kad netrukus laukia nusileidimas. Analitikai teigia, kad Lietuvos įmonės galimam naujam ekonomikos sulėtėjimui šįkart pasiruošusios geriau nei prieš praėjusią krizę, tačiau kai kurie verslo sektoriai savo pamokų esą vis dar neišmoko.

Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjais žada reguliariai dirbti ne tik Vilniuje, bet ir regionuose. Kad atskirtis tarp sostinės ir kitų Lietuvos regionų daugelyje sričių pastebima, pripažino ir šiandien Žemaitijoje su šalies vadovu susitikę tiek merai, tiek gyventojai.

Vilniuje rengiamasi atnaujinti skverą prie Šventosios Onos bažnyčios. Pasak paveldosaugininkų, ši vieta – viena gražiausių Lietuvoje, bet nesutvarkyta.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau