Panorama. Karalienė Elizabeth II palaimino princo Harry norą gyventi nepriklausomą gyvenimą (su vertimu į gestų k.)

Šiandien šalyje pagerbti Laisvės gynėjai. Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai pakeltos vėliavos ir iššautos salvės. Seime surengtas Laisvės dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Ji įteikta partizanui ir kovotojui už laisvę Albinui Kentrai. 13 kartą surengta ir akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – mokyklose simboliškai uždegtos žvakės.

Po incidento Klaipėdoje, kai bendrovė „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas nuotekas į Kuršių marias, aplinkosaugos specialistai lankėsi ją valdančioje bendrovėje „Grigeo“ Grigiškėse.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad prezidento Gitano Nausėdos raginimo atsistatydinti sulaukęs susisiekimo ministras Jaroslovas Narkevičius apskritai neturėjo būti paskirtas Vyriausybės nariu.

Irano pajėgos kovinėmis kulkomis ir ašarinėmis dujomis antrą vakarą vaikė protestus dėl Ukrainos lėktuvo numušimo slėpimo.

Alytaus gaisro byloje daugėja įtariamųjų – įtarimai pateikti dviem aplinkosaugininkėms.

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius pareiškė, kad reikia rengtis gynybai be Jungtinių Valstijų. Artimiausios Amerikos sąjungininkės ministras Benas Wallace'as savaitraščiui „Sunday Times“ sakė naktimis nemiegantis dėl būgštavimų, kad Jungtinės Valstijos atsisako pasaulinio lyderio vaidmens ir ragino mažinti priklausomybę nuo Pentagono pajėgumų.

Pirmadienį įvyko „konstruktyvus“ pokalbis tarp karalienės Elizabeth II ir aukšto rango karališkosios šeimos narių dėl princo Harry ir jo žmonos Meghan Markle ateities, skelbia „Sky News“. BBC skelbia, jog karalienė sutiko dėl „pereinamojo laikotarpio“, kurio metu Sasekso kunigaikščiai paskirstyti savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Kanados.

Buvęs popiežius Benediktas XVI-asis perspėjo neatsisakyti kunigų celibato, kaip tik kai dabartinis katalikų bažnyčios vadovas svarsto, ar jo netaikyti Amazonės kunigams.

Vilniuje prasidėjo teatro festivalis vaikams ir jaunimui „Kitoks“, jau dešimtą kartą kviečiantis į kitokį teatrą vaikams. Šiemetinio festivalio šūkis – „Patirk iš arčiau“. Rengėjai žada įdomią patirtį žiūrovams nuo kelių mėnesių iki 18 metų.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.