Panorama. Kauno apylinkės teismas imasi nagrinėti bylą dėl nevalytų nuotekų leidimo į Nemuną (su vertimu į gestų k.)

Rusijos vyriausybė atsistatydina. Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui prabilus apie konstitucijos pakeitimus, vyriausybė paskelbė atsistatydinanti. Premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad siūlomos Konstitucijos pataisos keistų valdžios institucijų pusiausvyrą, todėl vyriausybė mano, kad teisinga būtų atsistatydinti. Prezidentas pavedė vyriausybei eiti pareigas, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.

Nausėda nekviečia Narkevičiaus. Prezidentas susitiko su penkiais ministrais aptarti Lietuvos pozicijos lemiame derybų etape dėl ilgamečio Europos Sąjungos biudžeto. Vien sanglaudos fondų parama Lietuvai turėtų mažėti ketvirtadaliu, ministrai sako, kad tai būtų šoko terapija šalies biudžetui. Nors didelė dalis Briuselio paramos tenka ir susisiekimo sektoriui – ministras Narkevičius, po vakarykščio valdančiųjų sprendimo nepaklusti prezidento raginimams ir palikti jį poste, į Prezidentūrą nepakviestas.

LRT Tyrimas: turimi duomenys rodo, kad darbo vietos bei pinigai iš Trakų savivaldybės projektų dažnai atitenka įtakingų rajono politikų giminaičiams ir partijos kolegoms. Su tokia įtaka siejama tiek Liberalų sąjūdžiui atstovaujanti merė Edita Rudelienė, tiek susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Jis vadovauja ir visuomeninės organizacijos – Lietuvos lenkų sąjungos – Trakų skyriui.

Reaguodama į LRT tyrimą Liberalų sąjūdžio pirmininkė sako, kad liberalai išskirtinės sėkmės Trakuose neturi. Pasak Viktorijos Čmilytės-Nielsen, savivaldybės įmonių vadovais dirba įvairių partijų atstovai, finansavimą gauna skirtingos įmonės. Kai kurių politikų teigimu, LRT tyrimas atskleidžia nedidelių savivaldybių kasdienybę, kur nepotizmas arba savų įdarbinimas vis dar didelis.

Prokurorams atliekant tyrimą dėl ilgą laiką Kuršių marias teršusios „Grigeo Klaipėda“, savo tyrimo imasi ir Seimo Antikorupcijos komisija. Siekiama išsiaiškinti ir įmonę tikrinusių aplinkosaugininkų atsakomybę – skundų būta daug, bet viskas liko nepastebėta. Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje ir kilius skandalui dėl teršiamų marių kai kurie asmenys nušalinti nuo pareigų. Aplinkos apsaugos departamento vadovui duota pusantro mėnesio pristatyti planą, kaip bus įgyvendintos audito rekomendacijos.

Teismas dėl nevalytų nuotekų į Nemuną. Kauno apylinkės teismas imasi nagrinėti bylą dėl nevalytų nuotekų leidimo į Nemuną. Įtariama, kad jos galėjo tekėti ketverius metus. Teisiamųjų suole du buvę „Kauno vandenų“ darbuotojai. Už gamtai padarytą žalą bendrovei pateiktas 4 milijonų 600 tūkstančių eurų ieškinys.

JAV ir Kinija pasirašė prekybos susitarimą. Jungtinių Valstijų prezidentas ir Kinijos vicepremjeras pasirašė prekybos susitarimą, kurį Donaldas Trumpas vadina istoriniu ir neįtikėtinu proveržiu. Dokumente Pekinas įsipareigoja pirkti daugiau amerikietiškų prekių ir paslaugų. Mainais Vašingtonas sušvelnina dalį muitų Kinijos importui. Tiesa, Baltuosiuose rūmuose pasirašyta tik pirmojo etapo prekybos sutartis, dalis daugiausia nesutarimų keliančių klausimų lieka neišspręsti. Iš Vašingtono Aurimas Piečiukaitis.

D. Trumpo apkalta keliauja į Senatą. Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmai pritarė siūlymui perduoti apkaltos procesą Senatui. Donaldo Trumpo apkaltos teisme kaltintojams vadovaus Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas. 45 JAV prezidento apkaltos teisme prokurorų vaidmenį atliks septyni Atstovų Rūmų nariai. Teismas turėtų prasidėti antradienį. Schiffas vadovavo Atstovų Rūmų tyrimui, po kurio gruodžio viduryje Trumpui paskelbta apkalta dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais ir trukdymo Kongresui.

Pasipriešinimo Astravo jėgainei judėjimas. Grupė visuomenininkų, kartu su konservatorių atstovais, buria taikaus pasipriešinimo Astravo jėgainei judėjimą, kuris primintų apie atominės grėsmę. Užsienio reikalų ministras sako, kad elektrinė jau stovi, todėl dabar svarbiausia įsitraukti į konstruktyvų dialogą su tarptautinėmis institucijomis.

Baigiamas rengti naujas LRT įstatymas. Ramūno Karbauskio vadovaujamas Seimo Kultūros komitetas baigė rengti naują LRT įstatymo projektą – nebeliko anksčiau siūlyto naujo valdymo organo – valdybos, atsisakyta LRT ombudsmeno, keisti tarybos sudarymo principus. LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis naująjį variantą vadina žingsniu į priekį, kuris didins visuomeninio transliuotojo skaidrumą. Didžiausi likę nesutarimai – LRT teisė disponuoti turtu ir kaupti lėšas seniems pastatams tvarkyti.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 97-ąsias metines, prie paminklo „Už laisvę žuvusiems“ pagerbti 1923 metų sukilimo dalyviai. Iki XX amžiaus Klaipėdos kraštas priklausė vokiečiams, tačiau po Pirmojo pasaulinio karo Versalio taikos konferencijoje perduotas Tautų Sąjungos žiniai. Trejus metus kraštas valdytas prancūzų.

Tikinčiųjų auksas Sapiegų Madonos karūnai. Asmeniniai auksiniai papuošalai – Dievo motinai. XIX amžiuje nutapyta Spiegų Madona istorinėse peripetijose prarado auksinę karūną, kurią tikintieji tikisi atkurti jau šį rudenį.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau