Krokuva: Venecijos gatvė ir miestas, siejamas su sėkme bei geresnio gyvenimo pažadu

Su architektūros istoriku Michał Pszczółkowski laidos „Stop juosta“ komanda keliaus į ypatingą Venecijos gatvę Krokuvoje. Čia tarpukariu pastatyta daug modernių, nuomai skirtų pastatų. „Venecijos gatvės pavadinimas atsirado dėl to, kad XX amžiaus pradžioje, ten, kur dabar yra gatvė, tekėjo upė – Vyslos intakas. Ta upė šiuo metu taip pat yra, tik po gatve. Todėl panašu į Veneciją – miestą ant vandens“, – pasakoja istorikas.

„Manau, kad Krokuva mums yra tokia pat reikšminga, kaip ir lietuviams Vilnius. Krokuva yra vienintelė ir nepakartojama. Netgi išvažiavus iš centro, lankantis ir po karto statytuose rajonuose, aš jaučiu Krokuvos atmosferą. Jaučiu, kad esu būtent Krokuvos, ne kokio kito miesto rajone“, – teigia M. Pszczółkowski.

Prisimenate legendą apie karalių Kraką ir drakoną, persekiojusį miestą? Naujesnėje legendos versijoje drakoną nugalėjo narsusis batsiuvys Dratevko. Nuo to laiko Krokuvos vardas yra siejamas su sėkme, teisingu valdymu ir miesto klestėjimu, arba, pasak modernizmo tyrinėtojo Michał Wiśniewski, geresnio gyvenimo pažadu.