Klauskite daktaro. Mitai apie senatvę ir ar bendras kraujo tyrimas – patikima procedūra ligai nustatyti?

LRT TELEVIZIJA

2020.01.09 18:30

Ar kraujo tyrimas nustatys vitaminų ir mikroelementų trūkumą? Bendras kraujo tyrimas – išties pirmas žingsnis, kurio imamės ligai nustatyti. Tačiau šio tyrimo nukrypimai nebūtinai rodo ligą, o geri kraujo tyrimo rezultatai nebūtinai reiškia, kad ligų nėra. Jūs galite blogai jaustis dėl to, kad jums trūksta vitaminų ar mineralų, kurių trūkumo bendras kraujo tyrimas neparodo. Tam naudojami išplėstiniai tyrimai (profilaktiniai), kurių metu įvertinami kalis, natris, feritinas, chloridai, magnis, kalcis, fosforas, vitaminai D, B12, C, A, K, B1, B6, B9. Bet kai kurių šių tyrimų reikia paprašyti savo gydytojo. Išplėstinis tyrimas dažniausiai apims kalį, natrį, feritiną, chloridus, magnį, kalcį, fosforą, vitaminą D. O seleno kiekio nustatymas jau gali būti problema.

Mitai apie senatvę. Studijoje – energijos ir geros nuotaikos nestokojanti penkių anūkų močiutė, kuri paneigs visus mitus apie senatvę. Tai – visiems gerai žinoma daugkartinė Lietuvos sportinės gimnastikos čempionė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė!

Rubrikoje „Kalba vaikai“ – Gabrielius Pilkauskas pasakoja, ką reikia daryti, kad būtum sveikas. Pats Gabrielius tam sako per dieną išgeriantis „20 vandens“.

Ved. Alvydas Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau