Savaitė. Karbauskio iš Seimo „neišraunamas“ Pranckietis, visas spektras naujų mokesčių bei ties ES slenksčiu mindžikuojanti Didžioji Britanija

Balsavimas dėl Viktoro Pranckiečio: kas ką prarado? Ramūnas Karbauskis, nuo gegužės pradėjęs versti iš Seimo pirmininko kėdės Viktorą Pranckietį, šią savaitę stipriai nusvilo, kai nepavyko jo suplanuotas žaidimas – ketvirtadienį pašalinti Pranckiečio ir pačiam užimti vieną iš postų Seimo vadovybėje – pirmininko arba pavaduotojo.

Biudžete daugybė naujų mokesčių. Visoms iniciatyvoms girdėti kritika, sutarimo nėra nė dėl vieno mokesčio. Vieniems kliūva automobilių taršos mokestis, kitiems – gerokai didinama nekilnojamojo turto mokėtojų dalis. Valdantieji neslepia, kad su tokiais mokesčiais būtų sunku laimėti rinkimus, juolab, kad vyriausybė nepaiso koalicijos sutartyje numatytų susitarimų dėl vaiko pinigų ir pradinukų maitinimo.

Pokalbis su Ramūnu Vilpišausku ir Mindaugu Linge. Šią savaitę suėjo 100 dienų, kai prezidentas Gitanas Nausėda, laimėjęs rinkimus, pradėjo penkerių metų kadenciją. Per tą laiką jis buvo išvykęs su vizitu 8 kartus, pasisakė, kad nori dialogo su Baltarusija, pabrėžė, kad jo vizituose bus labai svarbi ekonominė diplomatija.

„Brexitas“ ir nesupaisomasis Borisas Johnsonas. Per savaitę Jungtinės Karalystės premjerą rėmėjai vadino puikiu derybininku, bet opozicija priekaištavo dėl Boriso Johnsono planų laužyti įstatymus. Skeptikus Johnsonas nutildė Briuselyje, pasiekęs naują išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimą, bet Londone dokumento parlamentarai net nesvarstė, o premjeras pagal įstatymą turėjęs Bendrijos prašyti „Brexitą“ atidėti trečiąkart, praėjusią naktį Europos Vadovų Tarybos pirmininkui pasiuntė kelis laiškus.

JAV mėgina gelbėti padėtį tarp Turkijos ir Sirijos. Laikinas ugnies nutraukimas Sirijoje tarsi gaivus oro gurkšnis, už kurį dėkoti reikia Jungtinių Valstijų administracijos pareigūnams, nuvykusiems į Turkiją ir įkalbėjusiems Recep Tayyip Erdoganą laikinai nutraukti puolimą. Susitarimas pasiektas didele kaina - šią savaitę Donaldo Trumpo rašytas laiškas Turkijos vadovui pateko į žiniasklaidą ir atskleidė, kokią diplomatiją vykdo Trumpas.

Iš taikių protestų į kruvinas riaušes. Barselonos gatvės šią savaitę priminė karo lauką, teko uždaryti garsiąją Sagrada Familia bažnyčią ir nukelti „Barselonos“ ir „Realo“ futbolo rungtynes. Tai susiję su referendumu dėl Katalonijos nepriklausomybės, jis vyko prieš dvejus metus.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau