Savaitė. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė: demokratija kainuoja daug

Kiek išleista trijų parlamentarų rinkimams?

Savaitės interviu. Šią savaitę prisiekė trys nauji Seimo nariai, išrinkti vienmandatėse apygardose - vietoj išvažiavusios dirbti Europos parlamente Aušros Maldeikienės ir Joniškio bei Klaipėdos rajonų merais tapusių Vitalijaus Gailiaus ir Broniaus Markausko. Šiuose rinkimuose dalyvavo mažiau kaip penktadalis rinkėjų. Studijoje - VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ir vienas iš Konstitucijos kūrėjų Vytautas Sinkevičius.

Seimas keičia poziciją. Seimas šią savaitę nusprendė imtis svarstyti naujų mokesčių reformų. Žadėta, jog didės neapmokestinamasis pajamų dydis, todėl bus mokami didesni atlyginimai. Dabar valdžios planuose – kuklesnis neapmokestinamojo pajamų dydžio augimas: po 50, o ne po 100 eurų, kaip žadėta. Ekonomistai sako, kad valstybės finansinei politikai trūksta bendro tęstinumo, sprendimai keičiasi kartu su rinkimais, o rastas šimtas milijonų Gerovės valstybės nesukurs.

In memoriam Jacquesas Chiracas. Prancūzija atsisveikina su šalies politikos grandu, du kartus prezidentu Jacquesu Chiracu. Prezidento laidotuvės rytoj, o visą savaitgalį visuomenei atvertuose Eliziejaus Rūmuose buvo galima pasirašyti atminimo knygoje. Prancūzai atsimena J. Chiracą kaip charizmatišką, žemišką ir tarptautinėje arenoje aktyvų lyderį.

Kodėl žlugo „Thomas Cook“?Brexitas“, vadovų godumas, pasenęs verslo modelis ir nesugebėjimas prisitaikyti prie interneto amžiaus – tokios priežastys vardijamos svarstant, kas lėmė beveik du šimtmečius skaičiavusios kelionių agentūros „Thomas Cook“ griūtį.

Neramus laikas Ukrainai. Kai Baltieji rūmai paviešino Jungtinių Valstijų bei Ukrainos prezidentų pokalbio detales, oponentai Volodymyrą Zelenskį kritikavo ir dėl aštrių žodžių apie sąjungininkus Europoje, ir dėl sulaužytų pažadų apie naują, skaidrią Ukrainą.

Mėnuo iki „Brexito“. Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis Teismas šią savaitę vienbalsiai pareiškė –negalima paralyžiuoti kritikų parlamente, kai spalio 31-ąją gresia chaotiškas „Brexitas“, todėl Parlamento darbo sustabdymas 5-ioms savaitėms yra neteisėtas. Bendruomenių rūmai į posėdį susirinko skubiau, nei tikėtasi, bet posėdžio atmosfera buvo tokia, kad džentelmenus teko raminti, jog šie kalbėtų parlamentine kalba.

Ved. Rita Miliūtė.