Savaitė. Šįkart – dvigubas fiasko: lietuvius namuose sutalžė portugalai, o Pasaulio krepšinio čempionate – teisėjai

Šią savaitę – dvigubas fiasko. Kai Europos čempionė Portugalija nušlavė mūsiškius Europos atrankos turnyro rungtynėse, vėl prisimintas neegzistuojantis stadionas. Kada rinktinė pradės žaisti, o šalis ugdyti talentus? Labai gaila, bet po pasaulio čempionato tą patį galima pasakyti ir apie krepšininkus – pritrūko tikro lyderio. Ar vien naujas stadionas, arba teisingi teisėjai išspręs mūsų krepšinio ir futbolo problemas?

Kremlius rankų nenuleidžia. Rusijoje viena po kitos dygsta gamtinių dujų suskystinimo gamyklos, kurias stato „Gazprombankas“ ir privati bendrovė „Novatek“. Šiemet į Klaipėdą vienas po kito plaukia laivai, pakrauti „Novatek“ dujų. Ekspertai sako, kad būtent dabar prasideda tikrasis karas dėl Baltijos šalių dujų rinkos: ją užims tas, kuris pirmasis sukurs suskystintųjų dujų infrastruktūrą.

Nauja frakcija – „Lietuvos gerovei“. Joje 7 nariai: be iš socialdemokratų darbo frakcijos pasitraukusio Algirdo Butkevičiaus, kiti 6 iš „Tvarkos ir teisingumo“. Naujoji frakcija nieko nereikalauja iš valdančiosios koalicijos – nei postų, nei privilegijų. Ir sako nereikalaus, jei jiems nesiūlys.

Virginijui Sinkevičiui skirtas prioritetinis portfelis. Europos Komisijoje aplinkosaugos ir vandenynų komisaro portfelį gavęs Lietuvos deleguotas Virginijus Sinkevičius bus vienas iš penkių komisarų, dirbsiančių su klimato politika, kurią Europos Sąjunga skelbia prioritetine. Jis bus atskaitingas Fransui Timmermansui, Europos Komisijos veteranui, kuriam paskirta prižiūrėti Bendrijos „žaliąjį kursą“ ir kovą su klimato kaita.

Jungtinių Valstijų agentas išgabentas namo. Vienas pagrindinių minėtojo agento nuopelnų – padėjo amerikiečiams sužinoti, kad Rusija ketina kištis į jų rinkimus, ir faktą, kad tai prižiūri pats Vladimiras Putinas. Amerikiečiai šią savaitę pranešė, kad jų šaltinis sėkmingai išvežtas iš Rusijos. Kremlius tą pačią dieną ne tik pripažino, jog toks asmuo buvo, tačiau net atskleidė jo tapatybę.

Dar iš Jungtinių Valstijų. Kol prezidentas Donaldas Trumpas yra įsitikinęs, kad iš tiesų svarbus yra tik jis pats, šalyje vyksta nesėkminga patarėjo nacionalinio saugumo klausimais paieška. Donaldas Trumpas paneigė žiniasklaidos spėliones, kad postas gali atitekti Maikui Pompeo, kuris likdamas valstybės sekretoriumi, eitų ir patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas.

Renginys, į kurį skatino neiti Jungtinių Valstijų kariuomenė. 51-oji teritorija – taip vadinama viena paslaptingiausių, konspiracijos teorijomis apipintų vietų pasaulyje. Nevados valstijoje esanti ypač saugoma teritorija iš tiesų yra Jungtinių Valstijų oro pajėgų bazė, tačiau daug metų mistinių teorijų mėgėjai įsitikinę, kad ten dirbama su nežemiškos kilmės objektais ar net ateiviais. Prieš kelis mėnesius kaip pokštas „Facebooke“ gimė akcija, raginanti šturmuoti šią paslaptimis apipintą vietą. Nelauktai tas renginys tapo ypač didele interneto sensacija, apie dalyvavimą jame paskelbė du milijonai žmonių.