Verslas

2019.04.05 17:45

Paulius Vertelka apie „Google“ sprendimą: mes dar turime savo progą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.04.05 17:45

Šią savaitę Lietuvos verslą sukrėtė žinia, kad JAV interneto milžinė „Google“ nusprendė mokėjimo paslaugas iš Didžiosios Britanijos perkelti į Airiją, o ne Lietuvą. Vis dėlto, asociacijos „Infobalt“ vykdantysis direktorius Paulius Vertelka tikina, kad dar turime progą.

„Pirmiausia, reikėtų patikslinti dėl termino, kad „Google“ išėjo iš Lietuvos. Mes dar turime savo progą, kad „Google“ laikys čia savo pinigus ir aptarnaus būtent Lietuvoje, nes turi kitą licenziją. Bet mokėjimo ir klientų atpažinimo funkcija, taip, jie pasirinko Airija“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo P. Vertelka.

Anot jo, šį sprendimą lėmė Seimo biudžeto ir finansų komiteto nesugebėjimas priimti reikalingų pataisų – žmones indentifikuoti pasinaudojant vairuotojo pažymėjimu. Šį reguliavimą Airija jau turi, todėl būtent dėl šios priežasties ši interneto milžinė nepasirinko mūsų.

„Visai industrijai skaudu, nes tai – Lietuvos politikos formuotojų aplaidumas, negebėjimas priimti reikalingo įstatymo ir dėl to prarasti tokį reikšmingą žaidėją ar bent jo dalį Airijai. Tą galėjome turėti Lietuvoje ir išnaudoti visą potencialą“, – teigia jis.

Pasak jo, tikėtina, kad asmeninės politikų ambicijos daro žalą finansų industrijos plėtrai.

JAV interneto paieškos bendrovę „Google“ valdanti įmonė „Alphabet“ paskelbė, kad nuo balandžio 4 d. „Google“ mokėjimų paslauga bus vykdoma per Airijoje registruotą įmonę „Google Ireland Limited, rašo „Verslo žinios“. Kaip skelbė „Google“, toks sprendimas susijęs su Jungtinės Karalystės santykiais su ES.

„Google“ savo mokėjimų paslaugoms galėjo pasirinkti Lietuvoje įsteigtą bendrovę „Google Payment Lithuania“, kuriai praeitų metų pabaigoje buvo suteikta elektroninių pinigų įstaigos licencija.

Lietuvos banko valdyba pernai bendrovei „Google Payment Lithuania“ suteikė elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiančią teisę leisti ir išpirkti elektroninius pinigus, teikti mokėjimo paslaugas.

„Google Payment Lithuania“ yra viena iš „Alphabet Inc.“ („Google“ patronuojančioji bendrovė) grupei priklausančių įmonių. Bendrovė, turėdama elektroninių pinigų įstaigos licenciją, gali leisti elektroninius pinigus ir teikti mokėjimo paslaugas, užtikrinančias sklandų elektroninių parduotuvių darbą Europoje, kartu kurdama ir kitus Lietuvos bei kitų Europos ekonominės erdvės vartotojams skirtus produktus.

Plačiau žiūrėkite laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Laba diena, Lietuva

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.