Verslas

2019.04.01 20:29

Daržovių skyriuose – pirmas lietuviškų pomidorų derlius: ar kaina stipriai paplonins piniginę?

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.04.01 20:29

Akylesni prekybos centrų lankytojai jau pastebėjo, kad daržovių skyriuose atsiranda vis daugiau pirmųjų šio sezono lietuviškų daržovių. Kokios kainos vyrauja šiais metais?

Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse galima įsigyti lietuviškų pomidorų iš pirmojo šių metų derliaus. 

Lietuviškas daržoves auginančios šiltnamių bendrovės „Kietaviškių gausa“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila sako, kad šiųmetinis pomidorų derlius pradėtas skinti panašiu metu kaip ir pernai.

„Šiemet, kaip ir pernai, pirmieji parduotuvių lentynas pasieks lietuviški „vaikų pomidorai“ ir vyšniniai pomidorai. O balandžio pirmą savaitę pradedame skinti visų rūšių pomidorus, tik jau didesniais kiekiais“, – pranešime cituojamas K. Montvila.

Prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė teigia, kad pirkėjai labiausiai pasitiki ir vertina Lietuvoje užaugintą produkciją. Tam įtakos turi tiek skonio savybės, tiek pasitikėjimas Lietuvos gamintojais.

„Jau nuo šiandien savo pirkėjams pasiūlysime paragauti šviežių lietuviškų pomidorų. Šiandien parduotuves pasieksiančių vaikų pomidorų 150 gramų pakuotė kainuoja 1,35 euro, o vyšninių pomidorų 200 g pakuotė – 1,25 euro“, – teigė V. Drulienė.

Kitą savaitę lentynose taip pat turėtų atsirasti lietuviški apvalūs, gintariniai, slyviniai bei kokteiliniai pomidorai.

Savo ruožtu prekybos tinklo „IKI“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad jų prekybos tinkle lietuviškų pomidorų taip pat galima rasti.

„Nuo šios savaitės visose prekybos tinklo „IKI“ parduotuvėse jau pasirodė šviežias lietuviškų vyšninių pomidorų derlius. Juos mūsų pirkėjai gali įsigyti už tokią pačią kainą kaip ir praėjusiais metais. Vyšniniai parduodami 200 g indeliais, kurio kaina 1,39 euro. Kilogramo kaina: 6,95 euro“, – LRT.lt sakė prekybos tinklo vadovė.

Anot jos, pastebima, kad kasmet šviežio derliaus daržo gėrybės, ypač užaugintos Lietuvos ūkiuose, yra išties labai laukiamos ir noriai perkamos, todėl jomis savo asortimentą prekybos tinklas stengiasi papildyti kuo įmanoma ankščiau.

Tiesa, dar ne visose prekybos vietose šviežių pomidorų gauti paprasta.

Parduotuvių tinklo „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Buivydienė portalui LRT.lt minėjo, kad lietuviško derliaus pomidorai „Rimi“ parduotuves pasieks kitą savaitę.

„Iš pradžių – didžiąsias, o kiek vėliau ir visas kitas mūsų tinklo parduotuves. Lietuviškais pomidorais šiemet pradėsime prekiauti keliomis savaitėmis anksčiau negu pernai“, – sakė ji.

LRT.lt susisiekus su prekybos tinklo „Norfa“ atstovais, šie taip pat teigė, kad parduotuvių tinklo daržovių skyriuose lietuviškų pomidorų dar nerasime.

„Šiuo metu lietuviškų pomidorų „Norfos“ parduotuvėse nėra. Planuojame pradėti jais prekiauti iki Velykų“, – komentavo prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt