Verslas

2019.02.28 22:00

JAV ambasada Švedijoje prašo Finansų inspekcijos susitikti dėl „Swedbank“

ELTA 2019.02.28 22:00

Jungtinių Valstijų ambasada Švedijoje paprašė šalies Finansų inspekcijos (FI) susitikti ir aptarti įtarimus pinigų plovimu didžiausiame šalies banke „Swedbank“.

„Įdomu, ar galima surengti susitikimą tarp mūsų ir Finansų inspekcijos. Susitikimo tikslas – gauti informacijos apie „Swedbank“ ir FI veiksmus“, – JAV ambasados laišką cituoja laikraštis „Dagens industri“.

FI atstovas spaudai „Reuters“ patvirtino, kad inspekcija gavo vasario 27 d. datuojamą laišką iš JAV ambasados, kuriame FI vadovybė kviečiama susitikti su Jungtinių Valstijų ambasados pareigūnais ir aptarti klausimus, susijusius su „Swedbank“ pinigų plovimo skandalu.

„Tarnyba sprendžia šį klausimą, atsižvelgdama į dabartinę darbotvarkę“, – sakė Finansų inspekcijos atstovas.

Vasario 20 d. Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT pranešė, kad su „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalu yra susijęs ir kitas Skandinavijos bankas – „Swedbank“. SVT teigimu, tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ Baltijos šalių filialų įvykdyta mokėjimų už maždaug 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų). Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos apie bendrą „Swedbank“ tyrimą pranešė jau kitą dieną – vasario 21-ąją.

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržų komisija bei Teisingumo departamentas jau pradėjo tyrimus dėl įtarimų, kad „Danske“ banko Estijos filiale buvo plaunami pinigai iš Rusijos ir kitų buvusių SSRS respublikų.

Žiniasklaida skelbia, kad JAV ambasados Švedijoje prašymas susitikti su Finansų inspekcijos pareigūnais gali reikšti, jog Jungtinių Valstijų teisėsauga planuoja pradėti ir „Swedbank“ tyrimą.