Verslas

2019.02.19 07:19

VMI riboja galimų registruoti kvitų kiekį žaidimui: siekia apsisaugoti nuo piktnaudžiavimo

ELTA2019.02.19 07:19

Įsigaliojus ribotam galimų registruoti kvitų kiekiui Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Kvitų žaidime, jo rengėjai teigia, kad, nors duomenys apie piktybinius žaidėjus ir nėra kaupiami, nuspręsta užkirsti kelią potencialiems piktnaudžiavimams.

„50 per dieną, arba 350 per savaitę užregistruojamų kvitų riba pasirinkta, siekiant neriboti sąžiningų ir aktyvių Kvitų žaidime dalyvaujančių gyventojų galimybių laimėti, tačiau užkirsti kelią potencialiems piktnaudžiavimams, jei sistemoje būtų bandoma masiškai registruoti kitų gyventojų kvitus, gautus už jų įsigytas prekes ar paslaugas“, – Eltai sakė VMI Kvitų žaidimo projekto vadovas Rolandas Puncevičius.

Pasak jo, iki šiol apribojimų vieno gyventojo registruojamų kvitų skaičiui nebuvo, o duomenys apie bendrą vienu telefono numeriu užregistruojamų kvitų skaičių nerenkami. 

„Vis dėlto, nusprendus žymiai praplėsti vietų, kurių kvitus galima registruoti žaidime, skaičių, nuspręsta, kad toks apribojimas tikslingas, ir priimtas sprendimas nustatyti kvitų registravimo ribą ties 350 kvitų per savaitę“, – Eltai teigė R. Puncevičius.

ELTA primena, kad nuo pirmadienio įsigaliojo pakeitimai VMI Kvitų žaidime. Prizinis fondas buvo padidintas 300 tūkst. eurų, didėja ir savaitinių laimėtojų skaičius.

Kiekvieną antradienį bus skelbiama nebe po 10, o po 100 laimingųjų kvitų, kurie jų savininkams atneš piniginius laimėjimus po 50 eurų. Pagal iki šiol galiojusias Kvitų žaidimo taisykles, per savaitę savaitinių prizų laimėtojams buvo išdalinami apie 2 tūkst. eurų vertės piniginiai laimėjimai, įsigaliojus naujoms taisyklės ši suma išauga iki 5 tūkst. eurų. Kiekvieną pirmąjį mėnesio antradienį ir toliau bus skelbiamas vienas 5 tūkst. eurų laimėtojas.

Praplečiamas ir Kvitų žaidime galinčių dalyvauti prekybos ir paslaugų vietų sąrašas. Nuo pirmadienio į žaidimą įtrauktos ir kitos prekybos vietos, išskyrus 6 didžiųjų prekybos tinklų parduotuves. Dalyvauti loterijoje negali didieji „Maximos“, „Iki“, „Rimi“, „Lidl“ ir „Senukų“ prekybos tinklai. Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į tai, kur neapskaitytų pajamų rizika yra didesnė. Kai kurie verslo atstovai šį sprendimą jau įvertino kaip iškreipiantį konkurenciją. 

Taip pat pažymima, kad, žymiai išplėtus žaidime dalyvauti galinčių kvitų skaičių, įvestas dar vienas pokytis: nustatoma, kad žaidime dalyvauja tik pirmi trys šimtai penkiasdešimt per savaitę vieno gyventojo užregistruotų kvitų.

Žaidime dalyvauti galima registruojant tik fiskalinius kasos aparato kvitus, pažymėtus fiskaliniu logotipu „LTF“, kurių suma ne mažesnė nei 1 euras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt