Verslas

2019.01.30 11:05

„Kauno tiltai“ Švedijoje statys viaduką už daugiau nei 19 mln. eurų

LRT.lt 2019.01.30 11:05

Septynis konkurentus nurungę „Kauno tiltai“ laimėjo daugiau nei 200 mln. Švedijos kronų (apie 19,6 mln. eurų) vertės konkursą ir netoli Stokholmo priemiesčio Vedesto statys keturių eismo juostų viaduką. Tai yra didžiausias lietuvių įmonės laimėtas konkursas Švedijoje ir pirmas tokios vertės projektas, kuriame „Kauno tiltams“ tenka generalinio rangovo rolė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Jau 3 metus dirbame Švedijoje, šioje šalyje turime savo atstovybę ir anksčiau buvome laimėję ne vieną konkursą mažesnės apimties infrastruktūros statybos darbams, teko dirbti ir kaip subrangovams“, – pranešime teigia AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Lietuvos bendrovė viaduką statys virš keturių juostų geležinkelio ir autostrados E18. Į projektą taip pat įtraukta prieigų ir jungties su gretima gatve statyba. Visas keturių juostų viaduko ilgis sieks 189 m, plotis kartu su dviračių taku ir šaligatviais – 30 m.

Lietuviai šiuo metu vykdo pasiruošimo darbus, kovo mėnesį startuos ir paties viaduko statyba. Projektą numatoma užbaigti 2021-ųjų vasarą.

Švedijos vyriausybė anksčiau buvo paskelbusi, kad 2018–2029 metais į infrastruktūros projektus šalyje numatoma investuoti 700 mlrd. Švedijos kronų (apie 68 mlrd. Eur), apie 100 mlrd. kronų daugiau nei ankstesnį dešimtmetį. Daugiausia lėšų bus skirta traukinių, kelių ir vandens transporto infrastruktūros plėtrai bei priežiūrai.