Verslas

2019.01.21 16:47

SADM neturi informacijos, kad išmokos už vaikus sausį galėtų vėluoti

ELTA 2019.01.21 16:47

Visoms šalies savivaldybėms yra užtikrintas finansavimas vaiko pinigams mokėti, o informacijos apie galimus vėlavimus nėra, Eltai nurodė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). 

„Duomenų, kad iki sausio 25 dienos kuri nors iš savivaldybių neišmokėtų išmokų vaikams už gruodžio mėnesį, neturime“, – Eltai pranešė SADM. 

Praeitą savaitę „Klaipėdos diena“ skelbė, jog dalis klaipėdiečių dar nėra gavę vaiko pinigų už gruodį, kai įprastai į sąskaitas jie pervedami dešimtą mėnesio dieną. Pirmoje mėnesio pusėje įpratę vaiko pinigus gauti tėvai jų sausį kol kas negavo ir kai kuriuose kituose miestuose.

ELTA primena, kad iki šių metų vaikams skirta išmoka siekė 30 eurų. Sausį vaiko pinigai mokami už gruodį, tad jų suma bus tokia, kokia galiojo iki šių metų pradžios. Vasarį (už sausį) tėvai už vaikus gaus jau padidintas išmokas: šios didėja 20 eurų, o neįgaliems vaikams skirta suma – beveik 40 eurų. 

SADM anksčiau pranešė, kad nuo vasario vaiko pinigai sieks 50 eurų per mėnesį, o vaiko pinigai neįgaliam vaikui – 69,92 euro. Gausių ar nepasiturinčių šeimų vaikams bus mokama 20 eurų papildoma išmoka.