Verslas

2018.11.21 16:20

L. Vilimas apie maisto kuponų sistemą: nesu tikras, ar gerai išskirti tik smulkius verslininkus

ELTA2018.11.21 16:20

Leidimas pirmiausia maisto kuponais naudotis šeimoms, turinčioms ikimokyklinio amžiaus vaikų, gal ir teisingas, tačiau sprendimas už juos leisti pirkti tik iš smulkiųjų verslininkų nėra geras, žurnalistams trečiadienį sakė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas. 

„Tikrai vertinu pozityviai tą momentą dėl pačių vaučerių idėjos, kad valdžia turės kreiptis į Europos Komisiją (EK). Tai yra valstybės parama tam tikram verslo sektoriui ir, kai EK pasisakys, bus galima detaliau vertinti. 

Mes pasisakome už lygias konkurencines sąlygas visam verslui ir visiems vartotojams. Šiuo atveju gal ir teisingai išskiriamos jaunos šeimos ar turinčios ikimokyklinio amžiaus vaikų, bet nesu tikras, ar šiuo atveju gerai išskirti tik labai smulkius verslo subjektus. (...) Kodėl reikia apriboti tų šeimų pasirinkimą eiti apsipirkti ten, kur jie norėtų?“, – kalbėjo L. Vilimas. 

Pasak jo, ketinimas uždrausti iš tiekėjų reikalauti nuolaidų, jei jos neįformintos sutartyse, nereiškia, kad tokia praktika buvo paplitusi. 

„Tokia praktika nebuvo paplitusi, bet jei ir buvo, tai mes jai nepritariame. Mano žiniomis, bent jau didieji prekybininkai arba mūsų organizacijos įmonės visus susitarimus įtvirtindavo teisiniais dokumentais, sutarčių priedais, ir tie, kas to nedarė, galėjo pastatyti tiekėjus į blogesnę padėtį. Dėl to įtvirtinimą, kad bet koks susitarimas turi įvykti raštu, ypač dėl esminių sąlygų – kainų, prekių kainų ir pan. – vertinu pozityviai“, – akcentavo L. Vilimas. 

Tuo metu idėją prekybininkams internetiniame puslapyje skelbti produktų kainas L. Vilimas vertino kritiškai. 

„Jei didesni ar mažesni prekybininkai, konkurentai pradėtų teikti savo pirkimo ir pardavimo kainas, tai iš esmės pati valstybė tokiu instrumentu mažina konkurenciją, nes atskleidžia konkurentų kainas vieni kitiems. Bet rytoj (ketvirtadienį. – ELTA) vyks diskusija Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM), galbūt tada išsiaiškinsime, ko jie norės“, – sakė jis. 

ELTA jau skelbė, kad vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė vadinamajam kainų mažinimo planui, kurio viena iš priemonių – įvesti elektroninius maisto kuponus (dar žinomus kaip vaučerius), kuriais būtų leista naudotis šeimoms, turinčioms ikimokyklinio amžiaus vaikų, o teisę parduoti turėtų verslininkai, dalyvaujantys trumpojoje maisto tiekimo grandinėje. 

Vadinamųjų e. vaučerių pagalba minėti pirkėjai gautų 20 proc. nuolaidą nuo vaučerio vertės ūkininkų produkcijai smulkiose prekybos vietose. 

Taip pat pritarta siūlymui internetiniame puslapyje skelbti 20 maisto produktų kainas, kur būtų galima matyti ūkininko, perdirbėjo ir prekybininko kainos dalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt