Verslas

2018.11.02 18:36

Vokietija planuoja pirkti tiek JAV, tiek ir Rusijos gamtines dujas

ELTA2018.11.02 18:36

Vidutiniu laikotarpiu Vokietija, tikėtina, pirks gamtines dujas tiek iš JAV, tiek ir iš Rusijos, penktadienį teigė „Reuters“ cituojamas vyriausybės pareigūnas, atsakingas už transatlantinius santykius.

Berlyno santykių su Šiaurės Amerika koordinatorius Peteris Beyeris teigė, kad, Šiaurės jūros gamtinių dujų atsargoms senkant, Vokietija privalo diversifikuoti savo energetikos importą. Pasak P. Beyerio, šaliai reikalingas tiek rusiškų, tiek ir amerikietiškų dujų importas. Tačiau P. Beyeris paneigė gandus, kad JAV dujos bus perkamos dėl Vašingtono grasinimų įvesti sankcijas.

„Vokietijos dujų atsargos Šiaurės jūroje senka, todėl mes privalome išskaidyti riziką“, – interviu „Reuters“ kalbėjo P. Beyeris, sutikdamas, kad energetikos projektų su Rusija įgyvendinimas greičiausiai užtrauktų JAV sankcijas.   Vašingtonas grasino įvesti sankcijas Vokietijos įmonėms, dalyvaujančioms energetikos projektų, kaip dujotiekio „Nord Stream 2“, įgyvendinime.

JAV pareigūnų teigimu, dujotiekis padeda Kremliui finansuoti pasaulį destabilizuojančius veiksmus, kaip Ukrainos, šaliai kovojant su Maskvos remiamais separatistais, atkirtimas nuo dujų tranzito. JAV, šaliai tapus viena pagrindinių suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksportuotojų, siekia įkelti koją į naujas rinkas, skatindama tokias pramonės milžines kaip Vokietija statyti SGD terminalus, leidžiančius kaupti SGD atsargas.

Pasak P. Beyerio, JAV SGD vis dar yra pernelyg brangios, kad galėtų konkuruoti su kitais energijos ištekliais, tačiau, tikėtina, kad tai pasikeis SGD rinkai plečiantis. Jis pridūrė, kad Vašingtonas, siekdamas užsienio politikos tikslų, pastaruosius kelis mėnesius sustiprino ryžtą įvesti sankcijas Europos įmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.