Verslas

2018.10.27 09:17

Briuselio direktyva atvers duris į Lietuvą „maitvanagių fondais“ vadinamiems skolų supirkėjams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.27 09:17

Europai ieškant, kaip pietinių šalių bankams nusimesti blogų paskolų naštą, Lietuvos vartotojų gynėjai sako, kad rengiama direktyva grėstų dideliais sunkumais žmonėms, kurie Lietuvoje neišgali laiku mokėti paskolų įmokų.

Briuselis nori atverti duris pradelstas skolas superkantiems tarptautiniams fondams, dėl agresyvumo vadinamiems „maitvanagiais“.

Vartotojų gynėjai sako, kad susidūręs su tokiu skolų išieškotoju, žmogus prarastų viską ir tai taptų vietine socialine problema.

„Įsivaizduokite situaciją, kad jūs gaunate žinią iš juridinio asmens, susikūrusio, pavyzdžiui, Maltoje. Jūs ir taip esate sudėtingoje finansinėje situacijoje, jums paskolą sunku išsimokėti. Ar jūs turėsite pinigų, skraidyti į Maltą, samdytis advokatą ir ginti savo teises? Tai tikriausiai bus labai sudėtinga. Tai realiai tikrai ne veltui šitie fondai vadinami „maitvanagių fondais“. Nes iš tiesų jų taikomi metodai yra pakankami grobuoniški“, – sakė Seimo narė Dovilė Šakalienė.

Lietuvos bankas ramina, kad ne viskas taip dramatiška, esą vartotojams nenorima pakenkti, bet sutinka, kad dėl galimų saugiklių reikėtų diskutuoti.

Plačiau apie tai – Irmos Janauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt