Naujienų srautas

Verslas2018.09.06 22:51

Muitai Kinijai gniuždo JAV gamyklas

Donaldo Trumpo ryžtas dar šią savaitę įvesti naujų muitų kiniškoms prekėms už 200 mlrd. dolerių drebina akcijų rinkas, bijančias dar nuožmesnio prekybos karo. Ekonomistai sako, kad prezidentas klysta, sąžininga prekyba laikydamas tokią, kur abi pusės neturi nei perviršio, nei deficito. D. Trumpo politiką jau pajuto Pietų Karolina – tvirtai už jį balsavusi valstija. Muitai ten gniuždo įmones ir iš jų gyvenančius miestus. Pabrangęs plienas – didžiausią automobilių eksportuotoją Spartanberge, o pabrangusios kiniškos detalės – paskutinę šalyje televizorių gamyklėlę Vinsbore

Nedidelis skurdus Vinsboro miestelis Pietų Karolinoje laukia skaudaus smūgio. Vienintelė visose Jungtinėse Valstijose gamykla, surenkanti televizorius, netrukus turės atleisti beveik visus iš 135 darbuotojų.

Gamykla įsiveždavo beveik baigtus televizorius, bet pakeisdavo kelias detales ir parduodavo kaip surinktus Amerikoje. D. Trumpo įvesti muitai kiniškoms prekėms neapsaugojo vietos darbininkų.

D. Trumpas giriasi ekonomikos augimu ir nedarbo mažėjimu, bet liekantiems be darbo mažame miestelyje, kur nedarbas dukart viršija šalies vidurkį – nedidelė paguoda.

Sausumos ir jūrų kelių kryžkelėje esanti Pietų Karolina ypač priklausoma nuo tarptautinės prekybos. Ironiška, kad didžiausia Amerikos automobilių eksportuotoja yra bendrovė iš Vokietijos, kurią D. Trumpas nuolat kritikuoja dėl nesąžiningos prekybos.

„Kaip ir bet kurios permainos, prasideda nuo žalos, bet manau, kad ilgainiui pamatysime stabilizaciją, naudingą Amerikos verslui“, – sakė Ferfildo prekybos rūmų prezidentė Terry Vickers.

Bet muitai kol kas skaudžiausiai smogs tiems, kuriuos D. Trumpas tvirtina norintis apginti.

Plačiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi