Verslas

2018.08.21 17:57

Pusė Lenkijos įmonių negali rasti darbuotojų, apkarpo investicijas

ELTA2018.08.21 17:57

Beveik pusė lenkų įmonių Lenkijoje susiduria su problemomis ieškodamos naujų darbuotojų, o tai paskatino daugelį jų sumažinti naujas investicijas, didžiausios Lenkijos užimtumo agentūros antradienį paskelbtą tyrimą pateikia „Reuters“.

„Jau daugiau nei metus beveik kas antra kompanija Lenkijoje teigia turinti sunkumų, susijusių su naujų darbuotojų pritraukimu“, – teigiama agentūros pranešime.

Remiantis pranešimu, prieš dvejus metus darbo jėgos stigo 35 proc. apklaustų Lenkijos įmonių. Dabartinė situacija labai neramina, nes šalies laukia didelės demografinės problemos.

Lenkija yra viena iš sparčiausiai senėjančių šalių Europos Sąjungoje. Nedarbo lygis Lenkijoje birželį krito iki 5,9 proc. ir atsidūrė žemiausiai nuo 1990 metų spalio. Šiuo atveju centrinis bankas mažėjantį nedarbą ir didėjančius atlyginimus sparčiai augančioje ekonomikoje įvardijo kaip grėsmę.

Užimtumo agentūros tyrimas parodė, kad darbo jėgos trūkumas paskatino 16,4 proc. įmonių apkarpyti naujas investicijas. Šis skaičius yra 3,6 proc. punkto didesnis negu metais anksčiau.

Investicijos Lenkijoje praėjusiais metais sumažėjo, iš dalies dėl mažesnių Europos Sąjungos paramos srautų. Analitikų teigimu, privačios investicijos ir dabar išlieka silpnos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt