Verslas

2018.08.14 10:03

Prekybininkų atstovas: prekybos centrų darbo laiko ribojimas tik pabrangintų pirkinių krepšelį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.08.14 10:03

Prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas sako, kad vyriausybės svarstymai riboti prekybos centrų darbo laiką tik pabrangintų pirkinių krepšelį ir sumažintų darbo vietų skaičių. Pasak jo, siekiant sumažinti kainų augimą, reikėtų ieškoti kitų sprendimų.

Premjeras  sako, kad vyriausybė ieško būdų, kaip neleisti smarkiai brangti maistui ir paslaugoms. Vyriausybės vadovas užsimena apie galimybę lengvinti mažesnių parduotuvių steigimą, ūkininkų produkcijos pardavimą, taip pat mažinti didžiųjų prekybos tinklų įtaką, galbūt ribojant jų darbo laiką savaitgaliais.

„Tokioj rinkoj kaip Lietuva, kur vyrauja mažmeninės rinka, apribojus pirkėjų galimybę apsipirkti didesniuose prekybos tinkluose, kuriuose kainos tikrai visada buvo ir bus mažesnės, negu pas mažus pardavėjus, pirkinių krepšelio kaina žmogui tikrai išaugs ir tai paveiks infliaciją.

Vienas iš pagrindinių siūlymų, kuris galėtų pakeisti ką nors, tai būtų valstybės administracijos priemonių verslui mažinimas. Tai ilgainiui padėtų mažinti prekių kainas“, – sako Prekybos įmonių asociacijos vadovas.